Finansų ir kredito sistemos esmė


Finansų ir. finansų- kredito sistemos. esmė. Finansų ir finansų–kredito sistemos esmė. Finansų ir finansų - kredito sistemos esmė. Finansų ir finansų- kredito sistemos esmė. Finansų ir finansų - kredito sistemos esmė. Finansų ir finansų- kredito sistemos esmė. Finansų ir finansų - kredito sistemos esmė. Finansų ir finansų sistemos esmė. Finansų ir finansų- kredito sistemos esmė. Finansų ir finansų - kredito sistemos esmė. Garantinio fondo pajamos ir išlaidos. Finansų ir finansų - kredito sistemos esmė. Lietuvos finansų sistema 2012 m. Finansų ir finansų - kredito sistemos esmė.


Ši tema jums padės: suprasti finansų esmę žinoti finansų funkcijas žinoti finansų – kredito sistemos sudėtį suprasti pirminį ir antrinį pajamų paskirstymą suprasti finansų – kredito sistemos funkcionavimą žinoti finansų-kredito sistemos dalyvius.

Finansai – ekonominiai piniginiai santykiai, kurių pagalba kuriant, paskirstant ir perskirstant bendrąjį vidaus produktą yra sudaromi bei panaudojami decentralizuoti ir centralizuoti pinigų fondai, siekiant tenkinti krašto poreikius.

Kontrolės funkcija vykdoma norint įsitikinti ar teisingai laikomasi įstatymų sukuriant fondus, ar teisingai jie naudojami: t.y. ar laiku ir pilnai vykdomi finansiniai įsipareigojimai finansų – kredito sistemai. Kontrolė apima gamybinę ir negamybinę sferas,siekiant ekonominio skatinimo, racionalaus ir taupaus materialųjų, darbo bei gamtos turtų naudojimo, išlaidų ir nuostolių mažinimo.

Finansai yra neatskiriama piniginių santykių dalis, tačiau ne visi piniginiai santykiai yra finansai. Finansai skiriasi nuo pinigų turiniu ir funkcijomis.

Pinigai yra prekių vertės reiškėjas – visuotinis ekvivalentas, o finansai atstovauja ekonominei kategorijai, kuri charakterizuoja santykius sudarant, paskirstantį ir naudojant piniginius fondus.

Pinigai yra tai, kas konkrečioje visuomenėje pripažįstama kaip mainų priemonė. “Pinigais” buvo pasirinkta: vienuose kraštuose - akmenys, kituose – galvijai, dar kituose – vergai, arbata, tabakas, delfinų dantys, grūdai, kailiai ir kt.

Ilgainiui tokie “pinigai” pasidarė nepatogūs ir, kad jie taptų visuotiniais, turėjo atitikti keletą reikalavimų: turi būti dalijami vienarūšiai ilgai naudojami.

Pinigais buvo pasirinkta brangieji metalai – auksas ir sidabras. Ilgainiui jų nepakako nuolat didėjančiams poreikiams, ypač tarptautiniams mainams. Šalies viduje buvo išleisti aukso pakaitalui popieriniai pinigai ir monetos.

  • Finansai Skaidrės
  • MS PowerPoint 136 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 47 puslapiai (1958 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Finansų ir kredito sistemos esmė
    10 - 8 balsai (-ų)
Finansų ir kredito sistemos esmė. (2016 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-ir-kredito-sistemos-esme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:41
×