Finansų kontrolės institucijos


Finansų kontrolę vykdančios institucijos. Finansų kontrolės taisyklės. Vidaus finansų kontrolės klasifikavimas. Valstybes kontrole referatas. Valstybes finansu kontrole lietuvoje. Valstybes finansu kontrole vokietijoje. Referatas valstybes kontrole. Kontroles istakos. Vokietijoje finansu kontrole. Vokietijos valstybes kontrole.

Lietuvos finansų kontrolės institucijos. Įvadas. Finansų kontrolės samprata. Finansų kontrolės ištakos. Finansų kontrolės sitema. Finansų kontrolės klasifikacija. Finansų kontrolės institucijos lietuvoje. Finansų išorės kontrolės sistema. Valstybės kontrolė. Savivaldybės kontrolierius. Finansų vidaus kontrolės sistema. Mokesčių administravimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai. Temos aktualumas. Valstybės finansų valdymas yra viena iš svarbiausių valstybės atliekamų funkcijų. Finansus galima įvardyti kaip piniginius išteklius, kurie yra būtini visuomenės poreikių tenkinimui ir visų valstybės funkcijų atlikimui. Tam, kad finansiniai ištekliai valstybėje būtų racionaliai paskirstomi, yra reikalingi tam tikri finansinės kontrolės mechanizmai, kurie yra atsakingi už deramą piniginių resursų naudojimo priežiūrą ir vykdomos kontrolės rezultatų pateikimą visuomenei. Tačiau lietuvoje nėra pakankamai dėmesio skiriama finansinių kontrolės tarnybų veiklos problemoms apibrėžti, kurios būtų pagrindas finansų kontrolės veiklai efektyvinti ir atsižvelgti į visuomenės susinteresuotumą į piniginių išteklių cirkuliavimą valstybėje. Tad šio darbo tema yra aktuali tuo, jog jame yra analizuojamos mūsų valstybės finansų kontrolės institucijos, apžvelgiamos pagrindinės problemos, su kuriomis jos susiduria. Darbo objektas: lietuvos finansų kontrolės institucijų veikla. Darbo tikslas: išanalizuoti lietuvos finansų kontrolės institucijų veiklą ir jų problemas. Darbo uždaviniai:. Apibrėžti finansų kontrolės sampratą;. Išnagrinėti finansų išorės kontrolę lietuvoje vykdančių institucijų veiklą ir problemas;. Išnagrinėti lietuvos finansų vidaus kontrolės sistemą;. Išnagrinėti institucijų administruojančių mokesčius veiklą ir problemas.

Temos aktualumas.

Tam, kad finansiniai ištekliai valstybėje būtų racionaliai paskirstomi, yra reikalingi tam tikri finansinės kontrolės mechanizmai, kurie yra atsakingi už deramą piniginių resursų naudojimo priežiūrą ir vykdomos kontrolės rezultatų pateikimą visuomenei.

Tačiau Lietuvoje nėra pakankamai dėmesio skiriama finansinių kontrolės tarnybų veiklos problemoms apibrėžti, kurios būtų pagrindas finansų kontrolės veiklai efektyvinti ir atsižvelgti į visuomenės susinteresuotumą į piniginių išteklių cirkuliavimą valstybėje.

Tad šio darbo tema yra aktuali tuo, jog jame yra analizuojamos mūsų valstybės finansų kontrolės institucijos, apžvelgiamos pagrindinės problemliteratūros apžvalga: rašant darbą, daugiausia yra remiamasi su finansų kontrole Lietuvoje susijusiais teisės aktais: lr konstitucija, lr valstybės kontrolės, lr vietos savivaldos, lr vidaus kontrolės ir vidaus audito, lr mokesčių administravimo įstatymais, taip pat lr valstybės kontrolieriaus ir finansų ministro įstatymais. Gilesnei analizei ir problemoms nustatyti naudojamasi lr valstybės kontrolės, lr vmi bei sigma ekspertų pateiktomis ataskaitomis. Taip pat pasitelkiami mokomieji vadovėliai ( viešieji finansai , valstybės finansai , ekonomika ), magistro baigiamieji darbai, padedantys tiksliau apibrėžti finansų kontrolės sistemą Lietuvoje. Remiamasi ir su finansų kontrolės institucijomis Lietuvoje susijusiais internetiniapats žodis kontrolė kilo iš prancūzų kalbos controle, kuris reiškia stebėjimą, patikrinimą ir priežiūrą, siekiant kažką patikrinti. [1 buškevičiūtė e, viešieji finansai, Kaunas, 2006, p. 367].

Finansų kontrolė – viešojo juridinio asmens, kuris valdo, naudoja valstybės ir savivaldybės turtą ir juo disponuoja, vidaus kontrolės sistemos dalis, kurios dėka siekiama užtikrinti viešojo juridinio asmens ūkinės veiklos teisėtumą ir patikimo finansų valdymo principų – ekonomiškumo, efektyvumo, rezultatyvumo bei skaidrumo – laikymąsi. [2 finansų kontrolė. Http://www. Finmin. Lt/c/portal/layout?P l id=pub. 87 (žiūrėta: 2010 05 06)].

Taip pat finansų kontrolę galima apibūdinti kaip priežiūros procesą, vykdomą specialių institucijų, tenkinant viešąjį interesą, kuriuos siekiama įsitikinti, ar efektyviai valdomi valstybės finansai. [3 zablockytė o, viešųjų finansų išorės kontrolės sistemos teisinis reglamentavimas, magistro baigiamasis darbas, vilnius, 2007].

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2012 m.
  • 25 puslapiai (5678 žodžiai)
  • Universitetas
  • Doviliukas
  • Finansų kontrolės institucijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Finansų kontrolės institucijos. (2011 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-kontroles-institucijos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 05 d. 13:15
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo