Finansų krizės priežastys ir pasekmės


Įvadas. Finansų krizės samprata. Finansinių krizių formavimas, priežastys ir pasekmės. Finansinių krizių apžvalga. Tulpių karštligė. Pirmoji pasaulinė finansų krizė. Pasaulio krizė. Tarptautinė finansų krizė. Pokario finansų krizė. Didžioji depresija. Pokario finansų pasauilinė krizė. Meksikos finansinė krizė. Pasaulio krizė. Rusijos ekonominė krizė. Globali finansų krizė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Finansų krizė – tai greitas grupės finansinių rodiklių sumažėjimas: trumpo laikotarpio turto kainų kritimas palūkanų normų kilimas arba palūkanų normų kilimas, iš kurio seka finansinių institucijų bankrotas.

Finansų krizė – tai sutrikimai finansų rinkose, kai ribojamas kredito prieinamumas įmonėms ir namų ūkiams, o tai paveikia esamą ekonomiką

Finansinė krizė - ekonominė padėtis, kuri yra susijusi su bankininkystės panika, kuri apima reikšmingą gamybą ir finansinio sektoriaus nuostolius, sukelia sumaištį, tarptautinėse finansų rinkose, kuria akcijų rinkų žlugimą, finansinius burbulus, valiutos krizes ar užsienio paskolas, tai nulemia staigų ekonomikos aktyvumo mažėjimą ir gali atsirasti ekonominė recesiją.

Pasak Račickas E., Vasiliauskaitė A. (2010) [5] dažniausiai krizes lemia:

Pirmoji pasaulinė krizė vyko 1857-1858m., tai buvo pirmoji pasaulinė krizė. Tačiau ši krizė, kaip ir visos kitos, kurios buvo anksčiau labiausiai smogė Jungtinei Karalystei, nukentėjo pagrindinė pramonė ir komercinė galia. Nors ši krizė labiausiai paveikė Jungtinę Karalystę, tačiau ji prasidėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose, to pasakoje stipriai palietė Prancūziją ir Vokietija. Pagal Б. Д Валентинович ir C.C Александрович (2014) [8] krizės priežastimi tapo masiniai geležinkelio bendrovių bankrutavimai ir akcijų rinkos griūtis, tai išprovokavo šalies bankų sistemos krizę. To pasakoje, krizė persimetė į Didžiąją Britaniją, o po to ir į visą Europą. Šios krizės pagrindinis požymis ir pagrindas buvo kainų kritimas. Įmonės kaupdavo išteklių atsargas, kurios staigiai nuvertėjo ir turėjo jas parduoti nuostolingai, to pasakoje firmos negalėjo padengti geriausiu metu gauto kredito ir tai vedė jas i bankrotą.

Pasaulinė finansų krizė turėjo labai didelį poveikį pramonei, taip pat labai stipriai palietė ir prekybą. Tekstilės ir mašinų pramonės kompanijos išmetė per kelias dešimtys tūkstančių darbuotojų. Miestuose atsirado labai padidėjęs skurdo lygis. Per paskutinius mėnesius 1857 m. staigiai pablogėjo kontinentinėje Europoje situaciją. Vokietija tada dar nebuvo vientisa valstybe, nors daugelis Vokietijos žemės krizė aplenkė, tačiau smarkiai nukentėjo dėl prekybos miestai Šiaurės Vokietijoje, ypač Hamburge [9].

Prancūzijai buvo ypač būdinga akcijų rinkos krizė, susijusi su augimo laikotarpiu gausiuose akcijų kompanijose tokiose sferose, kaip geležinkelių statybos ir pramonės srityje.

Tarptautinė finansų krizė prasidėjo 1914m. Pagal Б. Д Валентинович ir C.C Александрович (2014) [8] krizės priežastimi yra laikomas Pirmasis pasaulinis karas, nes JAV, Didžiosios Britanijos, Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos vyriausybėms prireikė lėšų karui finansuoti, ko pasakoje prasidėjo visuotinis užsienio emitentų popierių išpardavimas. Tuo metu dolerio kursas svarų sterlingų atžvilgiu pakilo iki 4,92 dolerių užsienio valiutų rinkoje Ši krizė, skirtingai nuo kitų panašių nesiplėtė iš vienos šalies į kitas šalis, prasidėjo praktiškai vienu metu keliose šalyse, kai pradėjo naikinti visus savo aktyvus. Tai sukėlė visišką žlugimą visose tiek prekybos, tiek pinigų pasaulio rinkose.

pramonės gamybos lygis buvo sumažintas iki XX a. pradžios lygio;

pramoninėse šalyse, kuriose išsivysčiusios ekonomikos šalių rinkos atsirado daug bedarbių;

Taigi galime daryti išvadas, jog Didžioji depresija buvo sinchroniška, visapusiška ir palietė visus ekonominius sektorius. Iš tiesų tai buvo pasaulinė ekonominė krizė, bet savo pavadinimą ji gavo, dėl emocinės būsenos, kurioje buvo visa visuomenė. Ši krizė yra unikali, nes buvo išreikšta keliais bruožais:

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 141 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3482 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vika
  • Finansų krizės priežastys ir pasekmės
    10 - 2 balsai (-ų)
Finansų krizės priežastys ir pasekmės. (2016 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-krizes-priezastys-ir-pasekmes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:02
×