Finansų laboratorinis. Įmonės finansinių rodiklių vertinimas


Finansiniu rodikliu ribos. Įmonės efektyvumo vertinimo rodikliai. Rodikliu vertinimas ribos finansiniu. Sprendžiu finansu uždavinius. Finansų laboratoriniai. Imones finansiniu rodikliu skaiciavimas ir vertinimas. Apranga finansiniu rodikliu skaiciavimas ir vertinimas. Pelningumo rodyklių vertinimo ribos. Finansiniai rodikliai vertinimas. Įmonės stabilumo likvidumo pelningumo rodikliai darbas.

Pelningumo rodikliai. Likvidumo rodikliai. Apyvartumo rodikliai. Padengimo rodikliai. Finansinio stabilumo rodikliai. Bendros trumpos išvados. Bendrame vaizde matome, kad daugelis tirtų rodiklių atitinka nustatytas normas ir kartais net jas gerokai peržengia į gerąją pusę, todėl galima teigti kad įmonei sekasi neblogai.

Pelningumo rodiklių lentelėje ir grafike matome, kad bendrojo ir veiklos pelningumo rodikliai trijų metų laikotarpyje keitėsi proporcingai, veiklos pelningumas 2001 metais sumažėjo, bet 2002 padidėjo ženkliai ir tapo didesnis nei pirmaisiais ataskaitiniais metais, toks pat pokyčių principas pastebimas ir bendrąjame pelningume. Tokia sąsaja reiškia, kad keičiantis prekių savikainai, keičiasi ir veiklos sąnaudos tolygiai. Grynasis, turto ir nuosavo kapitalo pelningumai trijų metų laikotarpyje išlaikė tendenciją kristi, tai reiškia, kad pelnas pardavus produkcią vis krito, įmonė vis neefektingiau naudojo savo turtą ir savininkų kapitalas vis mažiau uždirbo. Tokios variacijos reiškia nepakankamą savika likvidumo rodiklių lentelėje ir grafike matome tris likvidumo rodiklių rūšis. Bendrasis likvidumas yra ypač palankus įmonei, nes gerokai viršija nustatytą saugumo ribą (1,2). Per visą trijų metų laikotarpį šis rodiklis žymiai nesikeičia ir yra stabilus, jo reikšmė ~2,5 , tai reiškia trumpalaikis turtas viršija trumpalaikius įsipareigojimus net ~2,5 karto. Rodiklio pokyčius lėmė trumpalaikio turto ir trumpalaikių įsipareigojimų atvirkščiai proporcingi pokyčiai. Einamasis likvidumas pirmais metais jau neįsitenka į nustatytas normas (1,0), bet vėlesniu laikotarpiu yra praktiškai lygus normai. Iš rodiklio sprendžiame, kad įmonė turi gana daug atsargų ir nebaigtų sutarčių. Kritinis likvidumas taip pat pirmais metais yra gana mažas, bet vėliau ženkliai padidėja ir atitinka nustatytas apytikslias normas (<0,5). Tokie rodiklio po apyvartumo rodiklių lentelėje ir grafike matome daug atskirų rodiklių, kurie vienaip ar kitaip įtakoja įmonės apyvartą. Atsargų, pirkėjų įsiskolinimo bei įmonės įsiskolinimo rodikliai pateikiami ne tik kartais bet ir dienomis rodančiomis per kiek laiko atliekamas apyvartos ciklas. Visi rodikliai tolygiai didėjo (kartais) trijų metų laikotarpyje, išskyrus įmonės įsiskolinimo rodiklį, tai reiškia kad įmonei apsimoka didint lentelėje minėtus straipsnius norint didint apy padengimo rodiklių lentelėje ir grafike matome bendraąjį ir paskolų padengimo rodiklius. Bendrasis padengimas pirmus du metus beveik nesikeičia o per trečiuosius sumažėja. Bet kokiu atveju tiriamų metų intervale rodikliai atitinka nustatytą auksinę taisyklę ir įmonė gali dalimi nuosavo kapitalo padengti trumpalaikį turtą.

  • Microsoft Word 417 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (489 žodžiai)
  • Universitetas
  • Finansų laboratorinis. Įmonės finansinių rodiklių vertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Finansų laboratorinis. Įmonės finansinių rodiklių vertinimas. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-laboratorinis-imones-finansiniu-rodikliu-vertinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:17
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo