Finansų namų darbas 2


Finansų atsiradimo priežastys. Apibrėžkite finansų valdymą įmonėje. Koks finansų išteklių antrinio paskirstymo (perskirstymo) tikslas. Kaip finansinė atskaitomybė skirstoma pagal paskirtį? Kodėl skiriasi grynųjų pinigų ir grynojo pelno apimtys to pačio ataskaitinio laikotarpio finansinėse ataskaitose. Praktinė užduotis. Literatūra.

▪ Finansinė atskaitomybė, kuri rengiama norint patenkinti esamų bei potencialių įmonės savininkų informacijos poreikius. Joje pateikiami svarbiausi duomenys apie įmonės turtą, nuosavybę, skolas, finansinę būklę bei veiklos efektyvumą konkrečiu ataskaitiniu laikotarpiu.

▪ Specialios ataskaitos reikalingos valdymo sprendimams priimti ir skiriamos valdymo personalui valstybinėms institucijoms pareikalavus (teismui, kredito įstaigoms).

Grynieji pinigai – turtas, neduodantis palūkanų. Grynieji pinigai kasoje, banko čekiai, perlaidos, pašto indėliai, banko aktyvai ir kt. priklauso likvidumo grupei. Balansas rodo grynuosius pinigus kasoje ir atsiskaitomoje sąskaitoje.O grynasis pelnas – tai pelnas, kurį uždirbo įmonė per ataskaitinius metus. Jis yra svarbiausias įmonės pelno ataskaitos rodiklis. Apyskaitos metų gale, visas uždirbtas pelnas ir nuostoliai iš įvairių įvykio sąskaitų perkeliama į pelno ir nuostolio sąskaitą, o iš jos viena suma kaip galutinis rezultatas perkeliama į grynojo pelno sąskaitą. Grynasis pelnas turi būti atiduotas visiems dalyvaujantiems – akcininkams.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (662 žodžiai)
  • Kolegija
  • Finansų namų darbas 2
    10 - 2 balsai (-ų)
Finansų namų darbas 2. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-namu-darbas-2.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 12:44
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo