Finansų pagrindų referatas apie Merkantilizmą


Įvadas. Merkantilizmo sąvoka. Merkantilizmui būdinga. Merkantilizmo atsiradimas. Merkantilizmo atsiradimo priežastys. Merkantilizmo etapai. Ankstyvasis merkantilizmas. Svarbiausi ankstyvojo merkantilizmo atstovai. Vėlyvasis merkantilizmas. Svarbiausi vėlyvojo merkantilizmo atstovai. Merkantilizmas Lietuvoje. Ankstyvojo merkantilizmo idėjos. Vėlyvojo merkantilizmo idėjos. Išvados. Šaltiniai.

Merkantilizmas – tai kaip ekonominė politika, padėjusi kaipti turtus (pinigus) ir parengti sąlygas kapitalizmui (privačiai verslininkystei).

Merkantilizmas- tai kaip ekonomikos teorijos raidos srovė, išreiškianti prekybininkų interesus ir pagrindžianti merkantilistinę valstybės valdžios politiką, pabrėžianti mainų ir prekybos svarbą.

Merkantilizmo koncepcija leidžia pagrįsti daugelio šalių ekonominę politiką, kai mainų ūkis, keitė natūrinį ūkį ir įsitvirtino.

Merkantilizmas teisėtai pripažįstamas kaip pirmasis bandymas teoriškai analizuoti mainų ūkio problemas.

Žemės koncentracija nedaugelio feodalų rankose, kas skatino ūkio gamybos našumo augimą ir žemės ūkio produkcijos perteklių, kurį reikėjo realizuoti.

Vakarų Europos šalyse vis labiau įsigalėjo rinkos santykiai, natūrines prievoles keitė piniginės.

XV a. geografiniai atradimai, kurie skatino pasaulinės rinkos formavimąsi ir tarptautinę prekybą.

Pasaulinio ūkio formavimosi procesas reikalavo didinti įvairių rūšių ir kategorijų produkcijos gamybą.

Merkantilistinė politika ir teorija praėjo du ryškius istorinius etapus, kadangi jis yra skiriamas į ankstyvąjį (XVI a. - XVII a.) ir vėlyvąjį (XVIII a.) merkantilizmą.

Buvo laikomasi nuomonės, jog valstybė turi reguliuoti ekonominių reiškinių procesus, o labiausiai pinigų apyvartą.

Tomas Grešamas (suformulavo dėsnį: blogi pinigai ištumia gerus pinigus”)

Bernardo Davanzati (pamėgino sukurti vertės teoriją, pateikė kainos koncepciją kaip bendro kiekybinio sąryšio išraišką)

Pagrindinis šio merkantilizmo tikslas: pagyvinti pinigų judėjimą, kadangi pinigai buvo laikomi kapitalu. Tačiau vėlyvųjų merkantilistų uždavinys keitėsi, jie ėmė plėsti užsienio prekybą, taip, kad į šalį įplauktų pinigai.

Palaikyti žemo darbo užmokesčio lygį, nes aukštas darbo užmokestis stabdo gamybą, o darbo jėgos poreikį galima patenkinti gyventojų skaičiaus augimo sąskaita.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1609 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mario
  • Finansų pagrindų referatas apie Merkantilizmą
    10 - 6 balsai (-ų)
Finansų pagrindų referatas apie Merkantilizmą. (2015 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-pagrindu-referatas-apie-merkantilizma.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 02 d. 00:15
×
147 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo