Finansų procesas įmonėje


Ekonomikos savarankiškas darbas. Kapitalo formavimas. Ilgalaikis finansavimas. Trumpalaikis finansavimas. Investicijų atsipirkimas. Pelnas ir pelningumas. Literatūros sąrašas.


Finansai – tai verslo gyvybingumo šaltinis. Tinkamas verslo finansavimas ir subalansuoti pinigų srautai padeda verslui būti konkurencingam ir perspektyviam. Situacijos, kada verslininkams reikia papildomo kapitalo: kai numatoma plėsti verslą, kai keičiamos technologijos, kai kuriamas šeimos verslas ir t.t. Pinigų verslui galima gauti įvairiais būdais. Verslo finansavimo galimybės yra labai plačios ir skirtingos. Įmonės turi nuolat vertinti visas galimas veiklos finansavimo alternatyvas ir skaičiuoti, kas joms labiau apsimoka. Gali būti priimtas sprendimas didinti nuosavą kapitalą.

Atskirai norėtųsi atkreipti dėmesį į pelningumo sąvoką, kuri suprantama kaip pardavimų pelningumas. Tai grynojo pelno ir pardavimo vertės santykis. Pelningumas – įmonės turto, kapitalo, aktyvo, finansavimo šaltinių panaudojimo efektyvumo rodiklis.

Įmonės finansai nuolat kinta, jie priklauso nuo daugelio veiksnių. Labai svarbus geras finansų valdymas, kuris ne tik padeda išlaikyti įmonės turimą turtą, bet ir padidinti jį sukuriant naują. Vadovas, siekdamas priimti tinkamus sprendimus, turėtų suvokti įmonę kaip vientisą ekonominį vienetą, kuriame būtina suderinti tarpusavyje susijusias, bet pakankamai savarankiškas sudedamąsias jo dalis. Tai nėra lengva, nes kuo įmonė didesnė, tuo sudėtingesni procesai joje vyksta. Nuo priimamų finansinių sprendimų priklauso įmonės finansų procesas, t.y. įmonės finansavimo šaltiniai, rizikos laipsnis, įmonės turto dydis bei struktūra.

Finansų procesas įmonėje. (2015 m. Gegužės 19 d.). http://www.mokslobaze.lt/finansu-procesas-imoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 11:11