Finansų rinka aprašymas


Pinigai. Finansų rinka. Centrinio banko vaidmuo reguliuojant palūkanų normą trumpuoju laikotarpiu. Prekių rinkos analizės trumpuoju laikotarpiu pagrindinės išvados. Pagrindiniai skyriaus uždavyniai. Prekių mainų ir mainų priemonių formos ir jų plėtros motyvai. Prekė kaip pinigai. Auksas sidabras kaip mainų priemonė. Popieriniai pinigai pagrįsti auksu. Popieriniai pinigai pagrįsti auksu esant banko teisei skolinti pinigus. Tautos turtas išauga perėjus prie aukso standarto , dar padidėja įvedus monetas ir dar labiau - susiformavus bankams. Šiuolaikiniai popieriniai pinigai. Šiuolaikiniai bankų pinigai. Progresas vyksta ir vyks toliau. . ,. , buvo pateiktas aptariant pinigų kaip skolinimo priemonės funkcijos atsiradimas bei plėtros. Pinigų paklausa Md. Pinigai skirti mainų procesui aptarnauti transakcijų pinigai. Pinigų agregatas M. Palūkanų ir paskolos sumos santykis. Pinigų pasiūla Ms . Palūkanų normos nustatymas. Tik centrinis bankas keičia pinigų masę. Kaip Centrinis Bankas keičia pinigų pasiūlą. Skatinamoji atvirosios rinkos operacija. Stabdomoji atvirosios rinkos operacija. Obligacijų kaina ir palūkanos. I = 100 - PB / PB. PB = 100 /( +. Pinigų pasiūla Ms . Palūkanų normos nustatymas. Centrinis bankas ir komerciniai bankai keičia pinigų masę. Grynųjų pinigų ( currency ) paklausa CUd ) = cMd. Atitinkamai indėlių deposits paklausa Dd = 1 – Md. R = ϴD. Rd = ϴDd. Rd = ϴ 1 – Md.


Konkurencijos mechanizmai nebūtinai užtikrina maksimalų šalies išteklių panaudojimą. Toje pačioje ekonomikoje rinkos pusiausvyra (Z = Y) gali būti pasiekta tiek esant gamybos apimčiai lygiai 50 milijardų, tiek ir esant 100 milijardų.

Veiksniai, lemiantys skirtingą pusiausvyros apimtį yra autonominiai privataus ir/ar valstybės vartojimo bei investicijų pokyčiai. Šiems pokyčiams įvykus gamyba keičiasi daugiau multiplikatoriaus apimtimi.

Valstybė neženkliai keisdama savo vartojimą arba mokesčius gali ženkliai daryti įtaką visuminei paklausai ir gamybai bei pajamoms šalyje. Efektyvi fiskalinė politika yra galima.

Kaip ją gali keisti vyriausybė (nacionalinis bankas arba Federalinė rezervų sistema)?

Prekinė gamyba yra grindžiama darbo pasidalijimu. Gamintojai yra specializuoti gaminti vieną iš daugybės produktų, kurių konkretaus gamintojui beveik nereikia. Vartojimo poreikiai yra užtikrinami keičiant savo produktą į kito gamintojo produktą (vykstant prekių mainams).

Prekių mainų ir mainų priemonių formos ir jų plėtros motyvai.

Barteris – prekės keičiamos viena į kitą rinkoje nusisistovėjusiu santykiu.

Paprastoje ekonomikoje, kurioje yra 2 gaminiai (baldai ir duona) bei du gamintojai (stalius ir kepantis duoną ūkininkas) kas metus n kepaliukų duonos apkeičiama į m komplektų baldų. Metodas yra geras jei produktų yra nedaug, bet, jei produktų koks 100 (Antika), keistis darosi sunku. Petras gamina duoną, jam reikia žuvies, kurią gaudo Jonas, bet Jonui reikia tinklo, kurį gamina Stepas, o ne duonos. Tam, kad Petras gautų žuvies, jam reikia rasti kažką, kuriam reikia jo gamintos duonos. Jei tai Stepas tai pakeiti duoną į tinklą, o tinklą į žuvį ir poreikius patenkini, bet Stepui duonos irgi gali nereikėti arba reikėti tik tiek, kiek vertas ketvirtadalis tinklo. Barteris ne tik senovės dalykas. Prieš 20 metų gyvenome deficito ekonomikoje. Petrai, Stepai ir Onytės sugaišdavo daugybę laiko siekdami apsikeisti turimais deficitais. Vienas jų turi perteklinį dešros gabalą, kitas – konjako butelį, trečias „blatą“ pas gydytoją, bet jie nori gauti majonezo ir žirnelių. Ką daryti?

Prekė kaip pinigai – prekė, kuri turi santykinai didelę vertę daugumai ūkio subjektų ir gali būti naudojama kaip mainų priemonė.

Jei aukščiau nagrinėtos ekonomikos subjektai pasirenka ožką kaip mainų priemonę mainai tampa paprastesni. Duonos gamintojui nebereikia rasti tinklo gamintojo. Jis duoną maino į ožką, o ožką į tinklą. Karų sąlygomis tai gali būti cigaretės. Paprastoji prekinių mainų forma trumpina mainų procesą (mažina transakcijos kaštus), bet ... ožką reikia ganyti, o ne visi turi žolės... ožkos gabaliukais nesupjaustysi... nuvesti ožką į kitą kaimą nėra lengva. Ar galima transakcijos kaštus dar labiau sumažinti? Reikia, kad mainų priemonė būtų visuotinai pripažįstama, lengvai ir su mažais kaštais saugoma, dali, lengvai transportuojama.

  • Ekonomika Aprašymas
  • Microsoft Word 44 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2640 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Finansų rinka aprašymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Finansų rinka aprašymas. (2016 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-rinka-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:13
×