Finansų rinkos egzamino klausimai ir atsakymai


Įvado į finansų rinkas skyriaus klausimai ir atsakymai. Finansų institucijų skyriaus klausimai ir atsakymai. Organizuotų finansų rinkų infrastruktūros skyriaus klausimai ir atsakymai.


Pagrindinis skirtumas tarp pinigų rinkos ir kapitalo yra finansinio instrumento terminas. Pinigų rinkos terminas finansinio instrumento terminas yra iki vienų metų arba lygus vieniems metams, o kapitalo rinkos daugiau nei vieni metai.

,,Atviros“ vertybinių popierių rinkos – finansų rinkų sandorių pobūdis, kai vertybiniai popieriai yra parduodami už didžiausią, o perkami už mažiausią siūlomą kaina. Šis sandoris yra vykdomas per biržą.

Materialusis (realus, fizinis) turtas generuoja pajamas (įplaukas), o finansinis turtas apibūdina investuotojų pajamų ir nuosavo turto išdėstymą.

Sieja tai, kad jei turimas nuosavybėje materialusis turtas, tai turima ir pretenzija kažkam (finansinis turtas), kas sumokės pinigus. Skiriasi tuo, kad finansinis nurodo tik savininką, o pats savaime neprisideda prie bendrojo vidaus produkto, BVP (ar bendrojo nacionalinio produkto, BNP) pasikeitimo ir jis nesukuria materialiojo turto.

Kaip investuotojas gali užsidirbti iš investicijų į akcijas ir obligacijas?

Investuotojas užsidirbti gali gaudamas dividendus už akcijas, palūkanas (kuponus) už skolos vertybinius popierius (pinigų rinkos priemones, obligacijas ir kt.), tai pat gaudamas palūkanų įmokas už paskolas.

Depozitinės institucijos lėšas gauna iš indėlininkų ir teikia paskolas, o nedepozitinės sukaupia lėšas iš įvairių įmokų ir jas investuoja.

Kaip vadinami vertybinių popierių įmonių funkcijas atliekantys finansų tarpininkai Lietuvoje?

Investicinės bankininkystės paslaugos, tai kai įmonės platina naujai išleidžiamų įmonių ar vyriausybinių agentūrų VP. Investicinės bankininkystės paslaugos dėka, įmonės naujai išleistus vertybinius popierius gali parduoti už garantuotą kainą arba parduoti vertybinius popierius tiesiog už geriausią savo klientui (emitentui) kainą.

Kaip vadinamas pirmasis pasaulyje centrinis bankas ir kada jis buvo įkurtas?

Pirmasis pasaulyje centrinis bankas buvo įkurtas Švedijoje 1668 m. jo pavadinimas – Sveriges Riksbank.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1528 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ema
  • Finansų rinkos egzamino klausimai ir atsakymai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Finansų rinkos egzamino klausimai ir atsakymai. (2020 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-rinkos-egzamino-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 13:14
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo