Finansų rinkos referatas


Įvadas. Tarptautinės finansų institucijos, jų veikla ir pagrindinės funkcijos. Tarptautinis valiutos fondas. Pasaulio bankas. Europos bankas. Finansų rinkos ir jų funkcionavimas. Finansų rinkų esmė. Finansų rinkų vaiduo ekonomikoje. Finansų rinkų priežiūros procesas. Priežiūros proceso dalyviai. Tarptautinių finansų institucijų dalyvavimas finansų rinkų valdyme. Literatūra.

Tarptautinis valiutos fondas – tarptautinė organizacija.1944 metais Breton Vudse (JAV) buvo pasiektas susitarimas dėl organizacijos įkūrimo, susitarimo dokumentai pasirašyti 1945 m. gruodžio 27 d. 1947 m. kovo 1 d. pradėjo finansinę veiklą, kurios tikslas yra padėti plėtoti pasaulinę prekybą ir remti šalis turinčias finansinių sunkumų, siprinti pasaulio ekonomikos augimą, taip pat didinti užimtumą. Ji tai pat vadovauja pertvarkant įsiskolinusių valstybių ekonomiką ir reguliuoja trumpalaikių paskolų suteikimą. Susitikimai organizuojami du kartus per metus. Jų metu apžvelgiama valstybių narių monetarinė politika, finansinė ir ekonominė padėtis. Svarsto ar gali suteikti finansinę pagalbą krizės ištiktoms valstybėms. Organizacija vienija 187 valstybes – iš visų Jungtinių Tautų narių TVF narėmis nėra tik Šiaurės Korėja, Kuba, Lichtenšteinas, Andora, Monakas ir Nauru.

Nepaisant to, kad finansų rinkos stipriai prisideda prie ekonomikų cikliškumo bei jo sukeliamų krizių, tačiau taip pat padeda pasiekti ilgalaikį spartesnį ekonomikos augimą ir efektyvesnį kapitalo panaudojimą, todėl finansų rinkos atsisakymas nors ir iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti patraukliai, tačiau ekonomikai ilguoju laikotarpiu tai turėtų tik neigiamą poveikį.

Pinigų rinkos - trumpalaikių investicijų rinkos (iki 12 mėn.).Pinigams, kaip trumpalaikėms investicijoms būdinga:• pelningumas;

Iki 2012m. sausio 01 dienos finansų rinkos priežiūrą Lietuvoje atliko Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisija ir Draudimo priežiūros komisija. Siekdamos suformuoti stabilią ir galinčią pritraukti užsienio kapitalą Lietuvos finansų rinką, VPK, DPK vykdė dvi ypač svarbias funkcijas:

Remiantis naująja finansų rinkos priežūros sistema, nuo 2012m. sausio 1 dienos viešąjį administravimą finansų rikoje pradėjo vykdyti Lietuvos bankas.Šis pokytis leido sumažinti viešojo administravimo priežiūros sąnaudas, tačiau yra nuomonių, kad šis sprendimas gali turėti įtakos administarvimo kokybei.

Įvykdžius pertvarką Lietuvoje, visos VPK ir DPK funkcijos pereina Lietuvos bankui, kuris įgyja visas VPK ir DPK teises ir pareigas.Tačiqau kyla abejonių ar priežiūrą sukoncetravus vienoje institucijoje finansų rinkos priežiūros sistemą LB taip pat kryptingai sieks Lietuvos finansų rinkos tobulinimo ir skaidrinimo. Tačiau svarbu, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė, patvirtindama struktūrinių finansų rinkos viešojo administravimo pakeitimo koncepciją, atsižvelgė į tai, kad Lietuvos finansų rinka yra viena mažiausiai išsivysčiusi Europos Sąjungoje, ir pasinaudojo kitų valstybių patirtimi.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (3182 žodžiai)
  • Universitetas
  • Saule
  • Finansų rinkos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Finansų rinkos referatas. (2013 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-rinkos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 10:07
×