Finansų rinkos VIKO Pensijų fondai ir perspektyvos


Įvadas. Pensijų fondų veikla ir pensijų sistema Lietuvoje. Pensijų fondų raida. II pakopos pensijų fondai ir kaupimo sistema. III Pakopos pensijų fondai ir kaupimo sistema. Pensijų kaupimo bendrovės ir pensijų fondų strategija. Pensijų fondų mokesčiai ir 2018 metų rezultatai. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas: atlikti Lietuvos pensijų fondus ir jų perspektyvų analizę.

Darbo metodai: mokslinės, teorinės literatūros analizė ir kitų informacijos šaltinų analizė.

Siekdama skatinti diskusiją ir nuomonių apsikeitimą apie pensijų sistemą bei į ją įtraukti jaunąją kartą, Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacija, padedama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos pensijų fondų dalyvių ir Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijų kasmet rengia nacionalinį konkursą „Lietuvos pensijų sistemos vizija“. Studentai įvardijo įvairiausius aspektus, kaip būtų galima siekti didesnių pensijų ateityje: tai ir darbdavių įtraukimas į darbuotojų pensijų kaupimą, ir kaupiamosios pensijų dalies didinimas, ir dabartinės „Sodros“ reformavimas, ir pensinio amžiaus didinimas, ir kitos priemonės (Lietuvos investiciju...2019).

Nuo 2004 metų pagal naują pensijų reformą pradėjo veikti pensijų kaupimo sistema. Pradėti steigti visuomeniniai pensijų fondai, kurių tikslas yra finansiškai aprūpinti žmones senatvėje. Pensijų fondai veikia, kaip kaupiamąjį ar einamąjį finansavimą vykdančios valstybinės ar privačių finansinių institucijų, kurių lėšas sudaro pensijų kaupimo dalyvių, jų darbdavių arba kitų fizinių ar juridinių asmenų lėšos, skirtos pensijų išmokoms. Siekiant padidinti sukauptas dalyvių lėšas, jos yra investuojamos į vertybinius popierius ir nekilnojamąjį turtą. Pensijų lėšų kaupimas ir investavimas vykdomas pagal pensijų fondų veiklą vykdančių institucijų veiklos priežiūros valstybinių institucijų patvirtintas taisykles, kurios nustato pensijų įmokų ir išmokų mokėjimo sąlygas, turto investavimo strategijas ir kitas pensijų kaupimo dalyvių ir šias lėšas valdančių institucijų teises ir pareigas. Būsimoji pensija priklauso nuo kiekvieno dalyvio mokamų individualių įmokų ir jomis uždirbto investicijų pelno. Įmokos mokamos į asmenines sąskaitas, sukauptos lėšos investuojamos per kapitalo rinką ir kaip investicinė grąža didina išmoką, kuri išmokama pensininkui sulaukus pensinio amžiaus. Prisijungti prie privačių pensijų fondų ypač naudinga jauniems ir vidutinio amžiaus žmonėms, galintiems kaupti pensiją ilgesnį laikotarpį, bei gaunantiems didesnes pajamas. Apibendrinant galima teigti, kad nors Lietuvos valstybė aprūpina gyventojus pensijų išmokomis senatvėje, tačiau reformavus socialinio draudimo sistemą ir asmenims pradėjus kaupti pensijas privačių pensijų kaupimo bendrovių valdomuose pensijų kaupimo fonduose, ši sistema tapo modernesnė.

2002 m. socialinio draudimo srityje prasidėjus permainoms, Lietuvoje buvo pereita prie pensijų kaupimo principo, pensijų sistemą suskirstant į tris pakopas:

I pensijų pakopa – valstybinė pensija („Sodros”), kuri bus mokama iš ateityje dirbančiųjų sumokėtų mokesčių „Sodrai”. Dalyvavimas šioje pakopoje užtikrina apie 30–40 % buvusio atlyginimo pajamų.

II pakopos pensijų fondai – investuoja žmogaus ir valstybės lėšas esančias žmogaus pensijų fonde.

Asmuo pasirašęs II pakopos pensijų kaupimo sutartį, atsisako dalies valstybės mokamos pensijos. Visos kitos valstybinio socialinio draudimo garantijos išlieka. Prarandamos valstybinės pensijos dalies dydis priklauso nuo gaunamų pajamų dydžio bei darbo stažo. Tačiau dalį pensijos asmuo sulaukęs pensinio amžiaus gauna iš sukauptų lėšų pensijų fonde (Antros pakopos...2019 ). Svarbu pažymėti, kad dalyvauti šiuose fonduose gali visi dirbantys apdrausti socialiniu draudimu ir dar nesulaukę pensinio amžiaus asmenys. Taigi kaupiamosios įmokos dydis pamažu didėja ir tai leis asmenims sukaupti didesnę pajamų sumą.

  • Microsoft Word 1558 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3647 žodžiai)
  • Kolegija
  • Anonimas1997
  • Finansų rinkos VIKO Pensijų fondai ir perspektyvos
    10 - 1 balsai (-ų)
Finansų rinkos VIKO Pensijų fondai ir perspektyvos. (2019 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-rinkos-viko-pensiju-fondai-ir-perspektyvos.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 10 d. 04:40
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo