Finansų rinkų projektinis darbas


Įvadas. Ekonomikos, finansų rinkos samprata. Ekonomikos ciklai, jų poveikis finansų rinkoms. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas: išanalizuoti ir pateikti ekonomikos įtaką finansų rinkoms.

Darbo metodai: mokslinės, teorinės literatūros ir kitų informacijos šaltinių analizė.

Darbo uždaviniai:

1. Apibendrinti, vertininti ir pateikti išvadas „Ekonomikos įtaka finansų rinkoms“;

Ką reiškia savoka finansų rinkos? Finansų rinka (angl.Financial Market) yra visos finansinės priemonės bei kiti finansiniai produktai kuriais prekiaujama ar naudojamasi įskaitant santykius tarp rinkos dalyvių [5].

trumpalaikiai vertybiniai popieriai (indėliai, paskolos ir pan.) sudaro pinigų rinką;

Apibendrinant galima teigti, jog ekonomika, tai mokslas apie pinigus, pinigų paskirstymą, panaudojimą. Tai ūkinė sfera, kurioje asmenys, namų ūkiai koordinuoja savo poreikius, norus ir galimybes. Ekonomika, tai piniginiai sandoriai, kurie tiesiogiai daro įtaką finansų rinkoms. Finansų rinkos – tai rinkos, kuriose daromos operacijos susijusios su finansiniu turtu. Į finansų rinkas įeina kelios skiritngos rinkos, tai: nekilnojamojo turto rinka, investicinių prekių rinkos, valiutų rinka, pinigų rinka, vertybinių popierių rinka.

Kritimas: realus BVP krinta (dar vadinama recesija); nedarbas didėja, infliacija mažeja.

Apibendrinant galima teigti jog, ekonomikos ciklai, kurie daro tiesioginį poveikį finansų rinkims yra 4. Nuo ekonomikos ciklų labai priklauso finansų rinkų „darbas“, galimybės, eiga, finansinių paslaugų atliekamų per finansų rinkas paklausa. Ekonominio pakilimo metu žemė pervertinama, susidaro galimybė vystytis kainų „burbului“. Krizės metu išryškėja mažėjančios investicijos, mažėjantis ūkio kreditavimas ir finansų rinkų paslaugų vartojimas. Lėtėjantis ekonomikos augimas – visa tai lemia gerovės nuostolius tiek šalyje, tiek glaudžiais prekybiniais ir finansiniais ryšiais susijusių šalių grupėje.

Dirbtinai sukeltas kainų šuolis, toliau didėjančios kainos, neatitinkačios šalies pajamų dydžio. Finansų rinkoms tampa per brangu veikti, dėl sumažejusios paklausos;

Žmonių nenoras naudotis finansų rinkos paslaugomis, nes tai tampa per brangu;

Mažėjanti ekonominė veikla, kapitalo rinkų išdarkymas;

Nuo ekonomikos ciklų labai priklauso finansų rinkų „darbas“, galimybės, eiga, finansinių paslaugų atliekamų per finansų rinkas paklausa. Ekonomika turi didelę reikšmę finansų rinkoms, todėl dalyvaujant, perkant paslaugas finansų rinkose būtina atsižvelgti koks laikotarpis vyrauja ekonomikoje ir pagal tai priimti teisingiausiu, palankiausius sprendimus, ar eiti į finansų rinkas, ar ne.

  • Finansai Projektas
  • Microsoft Word 62 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2730 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ignas
  • Finansų rinkų projektinis darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Finansų rinkų projektinis darbas. (2016 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-rinku-projektinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:52
×