Finansų sistema ir ekonomika


Pagrindiniai finansiniai instrumentai. Pagrindiniai pasaulio finansų rinkos vystymosi etapai. Finansu rinkos likvidumas. Ekonomika referatas. Pasaulio finansu rinkos vystymosi etapai. Pasaulinės finansų rinkos mechanizmas: vystymosi etapai, paskirtis, tipai, sudedamosios dalys. Finansai referatas. Pasaulio finansų sistemos. Finansinių institucijų palyginamoji analizė. Finansų referatas.

Ekonomikos referatas. Pasaulinės finansų rinkos mechanizmas: vystymosi etapai, paskirtis, tipai, sudedamosios dalys. Finansinių institucijų palyginamoji analizė: tipai, funkcijos, veiklos principai, ypatumai. Pagrindiniai finansiniai instrumentai, jų paskirtis bei palyginamoji analizė. Socialinio draudimo sistemos instrumentai, jų paskirtis. „finansai – tai visuma ekonominių ir piniginių santykių, susijusių su nacionalinio ir bendro vidaus produkto paskirstymu, perskirstymu sudarant, paskirstant ir panaudojant piniginių lėšų fondus, reikalingus visuomenės poreikiams tenkinti. “. Finansų rinka – tai tokia vieta, kur vyksta prekyba finansiniu turtu. Finansų rinkų tikslas – pinigų naudotojams efektyviai paskirstyti santaupas. Rinkos sudaro galimybę įsigyti ir investuoti pinigus, skatina nuosavybės finansavimą.


finansai – tai visuma ekonominių ir piniginių santykių, susijusių su nacionalinio ir bendro vidaus produkto paskirstymu, perskirstymu sudarant, paskirstant ir panaudojant piniginių lėšų fondus, reikalingus visuomenės poreikiams tenkinti. [1; 27psl. ].

Finansų rinka – tai tokia vieta, kur vyksta prekyba finansiniu turtu.

Pasaulio pinigų rinkos - tai trumpalaikių (iki vienerių metų) vyriausybinių ir korporacijų skolų vertybinių popierių rinka, o taip pat finansinių investicijų rinkos. Pinigams, kaip investicijoms, turi būti būdingas greitas jų grąžinimas, didelis jų saugumo laipsnis, likvidumas bei pelningumas. Pasaulio pinigų rinkose prekiaujama: valstybės iždo vertybiniais popieriais, depozitais, komerciniais popieriais.

Pasaulinėse nuosavybės rinkos - tai ilgalaikių finansinių investicijų rinkos. Jos dar vadinamos ir kapitalo rinkomis. Šiose rinkose yra skolinami pinigai ilgam laikui, už investuotus pinigus perkamas ilgalaikis turtas – fabrikai, įrenginiai. Pasaulinėse nuosavybės rinkose yra prekiaujama: obligacijomis, privilegijuotomis ir paprastosiomis akcijomis, konvertuojamaisiais vertybiniais popieriais.

Valstybės ekonominė bei socialinė raida yra glaudžiai susijusi su finansų sistema ir jos tobulinimu. Finansų sistema daro didžiulį poveikį socialiniams bei kitiems poreikiams, žinoma, ekonomikai, kadangi ji padeda formuoti valstybės finansinius išteklius.

be kiekvienos valstybės finansų, yra ir tarptautiniai finansai. Įvairioms tarptautinėms sąjungoms priklausančios valstybės privalo sudaryti bendrus, Tarpvalstybinius pinigų lėšų fondus. Tokie lėšų fondai yra sudaromi iš tarptautinėms organizacijoms priklausančių valstybių narių atitinkamų mokesčių.

Tarptautiniai finansai suvokiami kaip finansinių lėšų formavimas įvairių šalių valstybių bendriems poreikiams finansuoti, atitinkamoms jų institucijoms išlaikyti, tam tikroms daugelio ar grupės šalių vykdomoms funkcijoms finansuoti. Šiandien yra įvairių tarptautiperskirsto lėšas iš taupytojų naudotojams. Finansų rinkos suteikia galimybę lėšų naudotojams surinkti daug lėšų iš tūkstančių taupytojų.

Užtikrina investicijų likvidumą. Likvidumas parodo, kaip lengvai investuotojas gali iškeisti savo vertybinius popierius į pinigus su nedideliais einamosios vertės nuostoliais arba visai be jų. Pinigai yra likvidumo standartas, kadangi už juos galima tiesiogiai pirkti prekes ir paslaugas. Finansų rinkos užtinka likvidumą, aprūpindamos lėšomis pirkėjus ir pardavėjus, mainydamos pinigus į vertybinius popierius ir vertybinius popierius į pinigus.

  • Ekonomika Referatai
  • 2011 m.
  • Mindaugas
  • 7 puslapiai (1494 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 53 KB
  • Finansų sistema ir ekonomika
    10 - 1 balsai (-ų)
Finansų sistema ir ekonomika. (2011 m. Spalio 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/finansu-sistema-ir-ekonomika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:31