Finansų sistemos dalyviai ir funkcijos


Finansų sistemos dalyviai ir funkcijos. Kreditoriai ir skolininkai. Finansų rinkos. Finansinių priemonių rūšys. (pagal LR finansinių priemonių rinkų įstatymą). Finansinių priemonių rūšys (tęsinys). Finansų rinkų struktūra. Vertybinių popierių rinka. Valiutų rinka. Kreditų rinka. Tauriųjų metalų rinka. Daugiau apie VP rinką. VP rinkos klasifikacija. Pirminė ir antrinė rinkos. Biržinė ir nebiržinė rinkos. Pinigų rinka ir jos prekės. Pinigų rinkos prekės (tęsinys). Kapitalo rinka ir jos prekės. Kapitalo rinkos prekės (tęsinys). VP klasifikacija. Išvestinės finansinės priemonės. Išvestinių VP rūšys. Teisės ir orderiai. Pasirinkimo sandoriai. Daugiau apie pasirinkimo sandorius. Ateities ir išankstiniai VP sandoriai. Struktūriniai VP. Turto vertimas vertybiniais popieriais. Turto vertimo VP nauda. Valiutų rinka. Trys valiutų rinkos „Banginiai“. Kotiravimas – valiutos kurso nustatymas. Kotiruotės pavyzdys. Galimi kainų pasikeitimai. Valiutų rinkos sandorių klasifikacija. Neatidėliotini sandoriai. Išankstiniai sandoriai. Apsikeitimo sandoriai. Valiutos pasirinkimo sandoriai. Valiutos ateities sandoriai. Pagrindinės valiutos ateities ir pasirinkimo sandorių biržos. Tauriųjų metalų rinka. Kredito rinka. Kredito sutarčių rūšys. Kredito funkcijos. Kreditų rūšys pagal paskirtį. Kredito rūšys pagal tikslus. Hipoteka ir jos rūšys. Savitikros klausimai ir užduotys. Savitikros klausimai ir užduotys (tęsinys).


Finansų sistema neatsiejama nuo 3 elementų: Infrastruktūros (mokėjimų sistemos, teisinės sistemos, apskaitos ir atsiskaitymų sistemos) Institucijų (bankų, VP operacijomis užsiimančių įstaigų, institucinių investuotojų) Rinkų (VP, valiutų, kreditų, tauriųjų metalų) Finansų rinka – pinigų judėjimo forma, kai sudaromas kreditoriaus ir skolininko sandoris.

Kreditoriai laikinai turi laisvų lėšų, bet neturi galimybių jas panaudoti. Namų ūkiai (pagrindiniai taupytojai, atidėję vartojimą) Įmonės (turinčios gamyboje laikinai nenaudojamų lėšų) Vyriausybė (gavusi, bet dar neperskirsčiusi mokesčių) Nerezidentai (jiems galioja įvairių teisinių ir ekonominių reikalavimų dėl lėšų panaudojimo).

Skolininkai neturi lėšų, bet turi galimybių jas panaudoti. Įmonės (prekių gamintojos, paslaugų teikėjos, joms stinga apyvartinių lėšų) Vyriausybė (laikinam biudžeto deficitui finansuoti) Namų ūkiai (jų galimybės skolintis mažesnės dėl didesnės kredito rizikos) Nerezidentai (jei jų veikla ir jos apimtis nėra pakankamai ženkli).

Finansinių priemonių rūšys

Perleidžiami vertybiniai popieriai (VP) Pinigų rinkos priemonės Kolektyvinio investavimo subjektų VP Su VP, valiutomis, palūkanų normomis ar pajamingumu susieti sandoriai (pasirinkimo, ateities, apsikeitimo, išankstiniai palūkanų normos ir kiti išvestiniai instrumentai (pvz., indeksai)), už kuriuos gali būti atsiskaitoma pinigais arba prekėmis.

Su biržos prekėmis susiję sandoriai (pasirinkimo,... – išvestiniai susitarimai), už kuriuos turi būti atsiskaitoma grynaisiais pinigais arba taip daroma vienos iš šalių pasirinkimu (išskyrus nemokumo ir veiklos nutraukimo atvejus) Su biržos prekėmis susieti ir į reguliuojamą prekybą ir/arba daugiašalėje prekybos sistemoje įtraukti sandoriai (pasirinkimo, ateities,.

  • Finansai Skaidrės
  • MS PowerPoint 135 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 56 puslapiai (2427 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulius
  • Finansų sistemos dalyviai ir funkcijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Finansų sistemos dalyviai ir funkcijos. (2017 m. Rugsėjo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-sistemos-dalyviai-ir-funkcijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 05:03
×