Finansų špera


Campari principai. Rizika kreditiniuose santykiuose. Paskolu su turto ikeitimu suteikimas lietuvoje+tyrimas+speros.lt. Valstybes finansu spera. Tikslinis pobūdis -. Campari paskola.

Kreditas. Campari. Overdraftas. Kredito linija. Akcijos. Obligacija. Mokesciai. Rinkliavų pobūdžio mokesčiai. Muitai. Šiuolaikinio banko veikla yra įvairiapusiška ir todėl sunku ją apibrėžti. Bankai vykdo tokią veiklą : 1)Organizuoja pinigu apyvart¹ ; 2) Kreditinius santykius; 3) Finansuoja uki; 4) Atlieka draudimo operacijas; 5) Perka ir parduoda vertybinius popierius; 6) Atlieka lizingo operacijas; 7) Forfeitingo ir faktoringo operacijas ir kt. Kreditas lotynų kilmės žodis „ creditum“ – paskola, skola, prekių ar pinigų skolinimas už palūkanas. Kreditiniuose santykiuose dalyvauja kreditorius ir paskolos ėmėjai. Kredito sandoryje visada yra dvi šalys. Trumpalaikis kreditavimas duodamas laiko tarpui nuo 1 mėn. iki 12 mėn.

Šiuolaikinio banko veikla yra įvairiapusiška ir todėl sunku ją apibrėžti. Bankai vykdo tokią veiklą .

1)organizuoja pinigu apyvart¹ ; 2) kreditinius santykius; 3) finansuoja uki; 4) atlieka draudimo operacijas; 5) perka ir parduoda vertybinius popierius; 6) atlieka lizingo operacijas; 7) forfeitingo ir faktoringo operacijas ir kt.

Kreditas lotynų kilmės žodis creditum – paskola, skola, prekių ar pinigų skolinimas už palūkanas. Kreditiniuose santykiuose dalyvauja kreditorius ir paskolos ėmėjai. Kredito sandoryje visada yra dvi šalys. Trumpalaikis kreditavimas duodamas laiko tarpui nuo mėn. Iki 12 mėn. Jo privalumai būtų šie. Greitas paskolų gavimas. Ankstyvas jų grą žinimas. Žemesni kaštai. Lankstumas. Trūkumai. Palūkanų normos rizika, Didesni svyravimai. Mokėjimo termino rizika, Pavojus, kad trumpalaikė paskola nebus tęsiama. Kreditai yra suteikiami atsižvelgiant į šiuos principus. Terminuotumas – paskola turi būti grą žinama pagal sutartyje numatytą terminą (visa iš karto ar dalimis ). Pvz. , mėn. , mėn. , metams ir daugiau, o pats trumpiausias paskolos terminas – vienos nakties paskola. Grąžintinumas – paskolos gavėjas įsipareigoja bankui laiku grą žinti gautą paskolą. Paskolos gavėjas gali grą žinti paskolą ir prieš terminą. Negrą žinus paskolos tuo laiku kaip buvo numatyta, bankas pradeda išieškojimą nuo paskolos gavėjo įkeisto turto, neginčo tvarka nurašo nuo garanto ar kitos są skaitos. Tikslinis pobūdis – paskolos sutartyje skolininkas turi nurodyti tikslinę paskolos paskirtį, Kokiam tikslui bus panaudotas kreditas. Bankas turi teisę tikrinti, ar paskola naudojama pagal paskirtį. Apdraudimas – įmonė turi turėti tiek vertybių , kad galėtų padengti kredito apimtį. Paskolai apdrausti gali būti priimami garantiniai raštai, įkeitimo ir laidavimo sutartys. Jei iškyla grėsmė, kad kreditas nebus laiku grą žintas, bankas gali vienašališkai nutraukti sutartį arba pareikalauti papildomos kredito garantijos. Atlygintinumas – palūkanos už išduotas paskolas priskaičiuojamos kiekvieną mėnesį ir nurašomos nuo są skaitos. Jos grą žinamos tokiu būdu, kokiu nurodyta paskolos sutartyje: mokėjimo pavedimu, grynais ar nurašant nuo są skaitos. Kredito sutartyje turi būti numatyta: kiek skolininkas mokės palūkanų už laiku negrą žintą paskolą ir pan. Laiku nesumokėjus palūkanų , yra priskaičiuojami delspinigiai. Anglų racionalaus kreditavimo principai dažnai nusakomi sutrumpinimu campari.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (2252 žodžiai)
  • Universitetas
  • Bitė
  • Finansų špera
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Finansų špera. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 03:13
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo