Finansų teisės konspektas (2)


Finansu teises kriterijai. Apibudinkite finansinius teisinius santykius ju specifika ir pozymiai.

Teisės konspektas. Apibūdinkite finansų sąvoką. Kokios dalys sudaro finansus. Koks yra finansų vaidmuo. Apibūdinkite finansų politikos sąvoką. Per ką įgyvendinama finansų politika. Kokie yra valstybės finansinės veiklos požymiai. Kokie yra valstybės finansinės veiklos uždaviniai. Kokie yra valstybės finansinės veiklos metodai? Apibūdinkite juos. Kokios yra valstybės finansinės veiklos formos? Apibūdinkite jas. Kokie kriterijai būdingi finansų teisės šakai? Apibūdinkite juos. Apibrėžkite finansų teisės reguliavimo dalyką. Kokie yra finansų teisės reguliavimo dalyko požymiai? Apibūdinkite juos. Kokios yra finansinių santykių grupės , kurios sudaro finansų teisės dalyką? Apibūdinkite jas. Koks vyrauja teisinio reguliavimo metodas finansiniuose teisiniuose santykiuose? Apibūdinkite jį. Kaip skirstomi finansų teisės šaltiniai pagal teisinė galią. Kaip skirstomi finansų teisės šaltiniai pagal visuomeninių santykių reguliavimo apimtis. Kokie yra finansų teisės šaltinių ypatumai. Kokie yra finansų teisės konstituciniai pagrindai. Kokie yra tarptautinių sutarčių , kaip finansų teisės šaltinių ypatumai. Kokie yra Europos Sąjungos teisės aktų , kaip finansų teisės šaltinių ypatumai. Kokiai teisės sistemos grupei priskiriama finansų teisė. Kokie yra atribojimo kriterijai atribojant finansų teisę nuo civilinės teisės? Kokie yra bendrieji ir specialieji finansų teisės normos požymiai. Kokia yra teisės normos struktūra. Kaip finansų teisės normos skirstomos pagal atliekamas funkcijas. Kaip finansų teisės normos skirstomos pagal finansinių santykių dalyviams daromo poveikio pobūdį. Kaip finansų teisės normos skirstomos pagal turinio specifiką. Kaip finansų teisės normos skirstomos pagal tikslus. Kokie yra finansų teisės institutai. Kokie yra finansinių teisinių santykių požymiai. Kaip skirstomi finansiniai teisiniai santykiai pagal institutus. Kaip skirstomi finansiniai teisiniai santykiai pagal įgyvendinimo tikslus. Kada baigiasi finansiniai teisiniai santykiai. Kokie yra finansinių teisinių santykių objektai? Apibūdinkite juos. Kokie yra finansinių teisinių santykių subjektai? Apibūdinkite juos. Kokios valstybės institucijos įgyvendina valstybės finansų veiklą. Kokios yra kontrolės ištakos. Apibūdinkite kontrolės sąvoką. Kaip finansų kontrolė skirstoma pagal pravedimo formą. Kaip finansų kontrolė skirstoma pagal kontrolės pagrindą. Kokie yra finansų kontrolės metodai apibūdinkite juos. Apibūdinkite valstybės ir savivaldybių finansų kontrolės sistemą.


Terminas finansai pradėtas vartoti 13-15 amžiuje Italijoje, kur klestėjo stambūs prekybos centrai, bankai ir jų atliekami piniginiai atsiskaitymai (ypač Florencijoje, Venecijoje, Genujoje). Vėliau finansai buvo siejami su piniginių išteklių mobilizavimu valstybės funkcijoms vykdyti. Lietuviškoje enciklopedijoje pateiktas toks finansų apibūdinimas:

„Finansai valstybės ir savivaldybių pajamos ir išlaidos. Kartais finansais vadinami taip pat pajamos bei išlaidos ir kitų viešojo pobūdžio ūkinių korporacijų, pavyzdžiui, Prekybos, Pramonės bei Žemės Ūkio Rūmų ir kt.

  • Teisė Konspektai
  • 2014 m.
  • Roberta
  • 23 puslapiai (8902 žodžiai)
  • Teisės konspektai
  • Microsoft Word 64 KB
  • Finansų teisės konspektas (2)
    10 - 5 balsai (-ų)
Finansų teisės konspektas (2). (2014 m. Gruodžio 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/finansu-teises-konspektas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 07:28