Finansų teisės normų sistema


Finansu teises normos. Finansu teises subjektai. Finansų teisės sąvoka ir sistema. Finansų kontrolės rūšys formos ir metodai. Finansų teisės sistema. Mokesciu teises normos. Finansu teises ypatumai. Laboratoriniai tyrimai normos. Finansu teises sistema darbas. Finansu teises norma.

Valstybės finansinė veikla. Valstybės f v metodika ir formos. Finansų t dalykas ir samprata. Finansų teisės normos požymiai ir sąvoka. Finansų teisės rūšys. Finansiniai teisiniai institutai ir sistema. Finansų teisės šaltiniai. Finansiniai teisiniai santykiai ir finansų teisės subjektai. Finansų teis santykių požymiai. Ft santykių rūšys. Ft santykių objektai. Finansų t ir finansų teisinių santykių subjektai. Finansų kontrolė. Finansų kontrolės sąvoka ir uždaviniai. Finansų kontrolės rūšys. Valstybės kontrolė. Kitos kontrolės institucijos. Finansų kontrolės metodas. Biudžeto sandara ir valstybinė biudžeto sistema. Biudžetinio proceso teisinis reguliavimas. Valst ir savivald tiksliniai fondai ir jų teisinis režimas. Valstybės skolinimosi teisinis reguliavimas. Valstybės išlaidos ir finansavimas. Bankininkystės teisinių santykių reguliavimas. Pinigų sistemos ir atsiskaitymai teisiniai pagrindai. Mokesčių teisiniai santykiai.

Valstybės finansinė veikla – kompetetingų institucijų planingai vykdomas lėšų surinkimo naudojimo paskirstymo procesas, kurio rezu. Lešų kaupimo metodas – taikomas surinkti lėšas valst biudžetus ir fondus (mokesčiai, baudas, rinkliavos, sodros įmokos. ).

Lešų panaudojimo metodas. Skiriami būdai – finansavimas – neatlygintinas lėšų teikimas iš biudž valst funkcijoms vykdyti. Pgal subejktus galimas komercinių valst subj finansavima ir valstybinių institucijų finansavimas. Pagal apimtį – pilnas ir dalinis finansavimas.

Finansavimas – veiklos išlaidos padengiamos iš pajamų vfv formos yra institucijų veiksmai kaupiant ir naudojant lėšas. Formos išskiriamos pagal p. Finansų t dalykas ir samprata. F dalykas – tai finansiniai santykiai, kurie atsiranda valstybės įgyvendinant finansinę veiklą. F t dalykas – visuma susijusių visuomeninių santykių atsirandančių valstybei kaupiant lėšas valst fonduose ir jas naudojant valstybės funkcijų realizavimui.

Finansų teisė – sistema teisės normų, kurios reguliuoja teisinius santykius, atsirandančius valstybei kaupiant ar naudojant finansinius išteklius. F t reguliuoja tik tuos santykius, kurie susiję su valstybės lėšų panaudojimu.

Finansų t yra valstybės nustatyta ir saugoma finansinių – teisinių santykių dalyvių. Pažeidus taikomos sankcijos. Jos paskirtis užtikrinti valstybei būtinų lėšų suri. Ft sistema – tai visuma funkciniais ryšiais susijusių teisės normų suskirstytų į finans teis instituc pagal reguliuojamo dalyko ypatumus, o institutų visumą sudaro finansų teisę.

Fti (teisinė kategorija) – grupė ft normų, kurios reguliuoja vienarūši. Finansų teisės šaltiniai. Ft šaltiniai yra nustatyta tvarka priimtas teisės aktas, kuris įtvirtina finansų teisės normas, reguliuojančias finansinius santykius privalomų nurodymų davimo pagrindu. Skirstomifts – tai finansų teisės normų sureguliuoti sa. Visos subjektų teisės ir pareigos detaliai reglamentuojamos įstatymuose ir poįstatyminiuose aktuose.

Santykio turinį sudaro vienos šalies pareiga tinkamai vykdyti prievoles valstybei ir kitos šalies pareiga reikalaut. Ft santykių objektai fts objektas – tai materi. Finansų t ir finansų teisinių santykių subjektai ft subjektais yra asmenys, kurie pagal įstatymą gali tapti finansinių santykių dalyviais. Ft santykių subj yra asmenys, kurie įstatymų pagrin realiai dalyvauja konkrečiuose teisiniuose santykiuose. Pavaldžios ir valdymo ist, biudžetinės inst, viešosios inst.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (4274 žodžiai)
  • Universitetas
  • Finansų teisės normų sistema
    10 - 1 balsai (-ų)
Finansų teisės normų sistema. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-teises-normu-sistema.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 05:31
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo