Finansų teisės


Finansu teises spera. Finansu teises konspektai. Finansu teises testas. Valstybės ir savivaldybės finansų kontrolės panašumai. Finansu teises konspektas. Finansu teises referatas.

Įvadas. Vidaus audito reikalavimai. Literatūra. Fiansų kontrolė yra neatskiriama valstybės ir savivaldybių finansinės veiklos dalis. Finansų kontrolė – tai visų ekonominių subjektų finansinės veiklos kontrolė, vykdoma įstatymų leidžiamosios ir vykdmosios valdžios organų, taip pat specialiai tam sukurtų institucijų. Finansų kontrolės turinį sudaro organizacijų ir piliečių pareigų, valstybės ir savivaldybės atžvilgiu, laikimosi patikrinimas, valstybės institucijoms skirtų piniginių lėšų panaudojimo teisėtumo patikrinimas, įmonės vykdomų fiansinių operacijų atsiskaitymų ir piniginių lėšų saugojimo teisėtumo patikrinimas ir finansinės disciplinos pažeidimų prevencija.

Fiansų kontrolė yra neatskiriama valstybės ir savivaldybių finansinės veiklos dalis. Finansų kontrolės objektas visų pirma yra piniginiai santykiai kilantys formuojant ir panaudojant finansinius resursus gamyboje. Dėl to finansų kontrolė yra daugialygė ir visapusiška. Finansinės kontrolės objektas neapsiriboja vien tik piniginių lėšų patikrinimu. Bendriausia prasme ji reiškia šalies materialinių ir kitų resursų panaudojimo kontrolę. Finansinė valstybės sistema apima visų rūšių piniginius fondus, tiek valstybsė ir savivaldybės lygio, tiek pavienių ūkio subjektų. Finansų kontrolė įsteigta tam kad būtų apsaugoti visų finansinių santykių dalyvių interesai ir teisės. Bet koks pažeidimas užtraukia sankcijas ir baudas. Finansinė disciplina – tai tikslus valstybės, savivaldybių, įstaigų ir organizacijų piniginių fondų sudarymo, kaupimo ir panaudojimo, nustatytų nurodymų ir tvarkos laikymasis. Finansinės disciplinos reikalavimai taikomi ne tik visiems ūkio subjektams bet ir valstybinės valdžios institucijoms. Finansinė disciplina užtikrina finansinę kontrolę. Prbe to dar finansų kontrolę galima suskirstyti į dvi sąveikaujančias bet savarankiškas dalis: tai valstybinė finansų kontrolė ir nevalstybinė finansų kontrolė. Valstybinė finansų kontrolė – tai būdas realizuoti valstybės finansinę politiką, kuri sudaro sąlygas finansiniam stabilumui. Nevalstybinę finansų kontrolę sudaro vidinė ir audito kontrolė. Vidinę kontrolė atlieka pati įmonė savo viduje. Audito kontrolė – tai nepriklausoma finansinė kontrolė, kurią gali atlikti tiek fiziniai asmenys, registruoti kaip auditoriai, tiek audito firmos. Be to finansų kontrolę dar galima skirstyti pagal atlikimo laiką, pagal kontroliuojamus subjektus, pagal finansinės veiklos sritis, pagal atlikimo formą ir metodus.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (2264 žodžiai)
  • Universitetas
  • Finansų teisės
    10 - 2 balsai (-ų)
Finansų teisės. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-teises.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:15
×