Finansų valdymo pagrindai


Įvadas. Verslo aprašymas. Verslo srities aprašymas. Įmonės aprašymas. Personalas. Ekonominė aplinka. Uab “Mažylio rojus” finansinis prognozavimas. Produkto pardavimo pajamos. Reikiamos lėšos ir jų panaudojimas. Pelno ir pinigų srautų analizė. Investicijų poreikis. Banko kreditas ir grąžinimo sąlygos. Pelno ir piniginio lūžio taškų analizė. Verslo ir finansinė rizika. Investicijų kapitalo kaina ir npv. Kapitalo kainos samprata. Skolinto kapitalo kaina. Nepaskirstytojo pelno kaina. Grynoji dabartinė vertė ir vidinė grąžos norma. Investicijų jautrumo analizė. Rizikos mažinimo priemonės. Išvada. Literatūros sąrašas.


Steigiama UAB „Mažylio Rojus“ įsikurs Kėdainiuose, Didžioji g. 21, nuomojamose patalpose. Parduotuvės veikla – mažmeninė prekyba vaikiškomis prekėmis (drabužiai, avalynė, žaislai, patalynė, sauskelnės). Ištyrus rinką ir ekonominę aplinką, buvo nustatyta, kad tokio pobūdžio įmonė reikalinga Kėdainių mieste, nes čia besilaukiančios ar jau mažylius auginančios šeimos, turės galimybę įsigyti reikalingų prekių. Šeimos apsilankiusios šioje parduotuvėje ras platų vaikiškų prekių asortimentą, išsirinks tinkamą ir kokybišką daiktą ar drabužį už prieinamą kainą.

UAB „Mažylio Rojus“ svarbiausias tikslas – sukurti naujas darbo vietas, tenkinti vartotojų poreikius ir gauti stabilų pelną. Įmonės įstatinis kapitalas – 20000 Eur. Į būsimą verslą investuos įmonės direktorė Laura Žakevičiūtė (60% kapitalo) ir banko paskola (40% kapitalo).

Nors konkurentų šioje srityje Kėdainiuose beveik nėra, tačiau įmonė reklamos ir pardavimo skatinimo pagalba stengsis pritraukti kuo daugiau pirkėjų. Be to, pardavimų prognozė rodo jog pelnas bus gaunamas ir atsiras puikios galimybės veiklos plėtrai.

Pastoviai bendraujant su pirkėjais, bus atsižvelgiama į jų norus ir pageidavimus. Analizuojant tam tikrų prekių paklausą, naujos kolekcijos vaikams bus atrenkamos ypač kruopščiai. Bus skiriamas labai didelis dėmesys prekių kokybei, asortimento įvairovei, prekių spalvingumui, išskirtinumui praktiškumui ir svarbiausia patogumui.

Numatoma jog įmonė dirbs pelningai ir sėkmingai ir Kėdainiuose užims gana didelę rinkos dalį (25%), todėl įmonė sieks dar labiau įsitvirtinti rinkoje, tenkinti vartotojų poreikius bei gauti dar didesnį pelną. Taip pat planuojama, jog pirmaisiais veiklos metais įmonė nedirbs nuostolingai – ji gaus pelną, kuris kasmet atitinkamai augs.

Darbo tikslas – finansiškai pagrįsti asmeninio verslo idėją.

Darbo objektas – kuriama UAB „Mažylio Rojus“

Darbo uždaviniai:

Apskaičiuoti produkto (prekės ar paslaugos) pardavimo pajamas, kintamąsias ir pastoviąsias išlaidas.

Sudaryti pelno ir pinigų srautų prognozę šešeriems metams(įskaitant investavimo metus).

Apskaičiuoti investicijų ilgalaikio ir trumpalaikio turto poreikį.

Sudaryti banko paskolos grąžinimo ir palūkanų mokėjimo grafiką.

Apskaičiuoti verslo ir finansinę riziką.

Apskaičiuoti investicijų kapitalo kainą ir NPV.

Apskaičiuoti investicijų jautrumą pagrindiniams NPV kintamiesiems.

Pagrįsti investicijų rizikos mažinimo priemonių pasirinkimą. Priimti motyvuotą sprendimą dėl investavimo.

Vaikiškų drabužių parduotuvė, Kėdainiuose, turėtų didelį privalumą. Kadangi jose bus prekiaujama vaikiškais drabužiais, avalyne, žaislais ir kitomis vaikiškomis prekėmis, dėl to tėveliai išvengs blaškymosi po įvairius skyrius prekybos centruose, ieškodami kuo papuošti savo atžalas.

Savo kuriamai įmonei parinkau pavadinimą “Mažylio Rojus”. Įmonėje bus prekiaujama vaikiška apranga, todėl pasaulis pavadintas būtent „mažųjų“. O „rojus“ todėl, kad mūsų parduotuvėje vaikai bei jų tėveliai ras viską.

Paskutiniais duomenimis Lietuvoje pramoninių prekių (įskaitant ir vaikiškas prekes) pardavimas vis didėja. Taip pat didėja mažmeninės prekybos parduotuvių. Išlieka stabilus ekonominės būklės ateities vertinimas. Pagal tai galima spręsti, jog naujai kuriamo verslo (vaikiškų prekių parduotuvės) plėtros ir išlikimo rinkoje tendencijos ir ateities perpektyvos yra pozityvios.

UAB „Mažylio Rojus“ personalą rinksis konkurso būdu (skelbimai internete, darbo biržoje ar laikraščių skelbimuose). Čia dirbs jauni, kvalifikuoti žmonės, kurie išmano savo darbą bei puikiai bendrauja su klientais. Kadangi Kėdainiuose yra nedirbančių žmonių, todėl surasti naujus darbuotojus nebus sunku.

Įmonės veiklos pradžioje dirbs 3 darbuotojai: vadovas, buhalterė ir viena pardavėja - konsultantė. Pardavėja – konsultantė bus atsakinga už švarą parduotuvėje; dirbs kasos aparatu bei atliks šias operacijas: finansinę ir periodinę ataskaitas, papildys lentynas prekėmis ir kt. Buhalterė bus atsakinga už įmonės buhalterinę apskaitą. Padavėjos – konsultantės vieno mėnesio atlyginimas sudarys 330 Eur, buhalterės 345 Eur, vadovo 435 Eur. Po metų bus atlyginimai didinami 3%. Ateityje įmonė planuoja įdarbinti dar kelis darbuotojus.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 95 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (5145 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Finansų valdymo pagrindai
    10 - 10 balsai (-ų)
Finansų valdymo pagrindai. (2016 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/finansu-valdymo-pagrindai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 19:57
×