Fiodoras Dostojevskis Nusikaltimas ir bausmė


Nusikaltimas ir bausmė analize. Dostojevskis nusikaltimas ir bausme analize. Dostojevskis nusikaltimas ir bausme konspektai. Fiodoras dostojevskis nusikaltimas ir bausme analize. Nusikaltimas ir bausme veikeju charakteristikos. Nusikaltimas ir bausme siandiena dostojevskis. Nusikaltimas ir bausme veikeju charakteristika. Dostojevskis nusikaltimas ir bausme veikeju idejos. Dostojevskis nusikaltimas ir bausme idejos. Nusikaltimas ir bausme romano reiksme siandien.

Nusikaltimas ir bausmė. Siužetas. Problematika. Idée fixe. Pagrindinis veikėjas. Pavardės reikšmė. Žmogžudystės idėja. Raskolnikovo ,,klaida”. Atgimimas per meilę. Raskolnikovo idėja. Antraeiliai veikėjai. Pagrindinė idėja. Romano reikšmė šiandien. Dostojevskio novatoriškumas.

Iš provincijos į Peterburgą atvykęs ambicingas jaunuolis dėl nepriteklių meta teisės studijas universitete. Ieškodamas išeities iš skurdžios ir žeminančios padėties, nužudo pinigų skolintoją senę ir jos seserį, paskui prisipažįsta, nuteisiamas ir išsiunčiamas į Sibirą.

Dostojevskio herojai – idėjos žmonės. Jie tarsi apsėsti kokios nors minties. Dėl jos kovoja, kankinasi. Rašytojas stengėsi įspėti, kur jos gali nuvesti žmoniją – dažniausiai į katastrofą.

Buvęs studentas Rodijonas Raskolnikovas. Tai dvilypė asmenybė, jame lyg du žmonės: vienas – išdidus, teoretikas, kenčiantis dėl neturto; antras – jautrus, altruistas, veiksmo žmogus, kenčiantis dėl kitų skurdo ir nelaimių.

Raskolnikovas – rus. ,,pасколоть” (skaityti - raskalot’) – suskaldyti, perskelti.

Ją pateisino ir rėmė teorija, kuri žmones skirsto į ,,stipriuosius” ir ,,silpnuosius”: ,,silpnųjų” minia yra tik medžiaga negausiems ,,stipriesiems”, genijams, kurie gali vieni padaryti naudos žmonijai. Kas masei uždrausta, tas ,,stipriesiems” leista. Raskolnikovo mintis ypač apvaldo jėgos genijus Napoleonas. Raskolnikovas turi įsitikinti, ar nėra iš ,,stipriųjų”.

Įsitikinti skatina  jo paties, motinos ir sesers materialinis skurdas,  susitikimas su Marmeladovu,  motinos laiškas, atskleidęs sesers pasiryžimą aukotis dėl jo gerovės,  pagaliau atsitiktinai smuklėje nugirstas pokalbis apie pinigų skolintoją, kurios didžiuliai pinigai nueis vėjais, o už juos būtų galima išgelbėti šimtus žmonių.

Jis graužiasi ne dėl to, kad nužudė moteris! Jis negali pakelti ,,mėginimo” vaisių, jis įsitikino, kad nėra iš ,,stipriųjų”.

  • MS PowerPoint 507 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (704 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ilona
  • Fiodoras Dostojevskis Nusikaltimas ir bausmė
    10 - 4 balsai (-ų)
Fiodoras Dostojevskis Nusikaltimas ir bausmė. (2013 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/fiodoras-dostojevskis-nusikaltimas-ir-bausme.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 25 d. 12:38
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo