Fiodoras Dostojevskis


Dostojevskis rasinys. Dostojevskis skaidres. Fiodoras dostojevskis rasinys.

Fiodoras Dostojevskis (1821-1881m. ). F. Dostojevskio, vieno iš tų nedaugelio neeuropinių rašytojų, taip stipriai paveikusio vakarų literatūrą, gyvenimas prasidėjo Maskvoje, vargšų ligoninės gydytojo Michailo Dostojevskio ir pirklio dukters Marijos Nečiajevos šeimoje. Būdamas penkiolikos metų, jaunuolis neteko motinos, o šiek tiek vėliau- ir tėvo. Mokėsi namie, privačiuose pensionuose, baigė karo inžinerijos mokyklą Sankt Peterburge.

F.

1846- aisiais dostojevskis išleido pirmąjį savo romaną vargo žmonės . Po trejų metų už dalyvavimą nelegalios m. Petraševskio bendrijos susirinkimuose, už cenzūros uždrausto belinskio laiško gogoliui skaitymą jis buvo areštuotas, paskelbtas pavojingu visuomenei. Rašytojui buvo paskirta mirties bausmė, tačiau paskutinę akimirką šis nuosprendis buvo pakeistas į katorgą, o vėliau- į priverstinę tarnybą eiliniu kariuomenėje iki gyvos galvos.

Bet 1859 m. Dostojevskis grįžo į peterburgą ir išleido gerai žinomas apysakas dėdulės sapnas ir stepančikovo kaimas ir jo gyventojai , 1961- aisiais- romaną pažemintieji ir nuskriaustieji , o dar po metų- užrašus iš mirusiųjų namų . Kartu su broliu michailu leido žurnalus vremia ir epocha .

Nuo 1862 m. Rašytojas dažnai važinėjo į vakarų europą ir ten, pasisėmęs kitokio gyvenimo patirties, stebėdamas kitokią mąstyseną, analizuodamas kultūrinius skirtumus bei socialines permainas rusijoje, parašė geriausius savo kūrinius: apysaką užrašai iš pogrindžio (1864 m.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (355 žodžiai)
  • Mokykla
  • Eimantas
  • Fiodoras Dostojevskis
    10 - 3 balsai (-ų)
Fiodoras Dostojevskis. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/fiodoras-dostojevskis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 18:00
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo