Firmos finansų valdymas AB „Utenos trikotažas"


Įvadas. AB „Utenos trikotažas“ „Crown craft“ ir „Gale Pacific“ įmonių pristatymas. AB „Utenos trikotažo“ „Crown craft“ ir „Gale Pacific“ finansinių ataskaitų palyginimas. AB „Utenos trikotažo“ „Crown craft“ ir „Gale Pacific“ apskaitos politinių aspektų palyginimas. AB „Utenos trikotažo“ „Crown craft“ ir „Gale Pacific“ aiškinamojo rašto palyginimas. Išvados. Literatūros šaltiniai. Priedai.


Tekstilė yra svarbi gyvenimo pažangai ir besivystančiai visuomenei. Žmonės nori kokybiškos ir maloniai glundančios prie kūno medžiagos. Viena iš didžiausių ir moderniausių trikotažo produkcijos gamintoja Lietuvoje šiuo metu yra Utenos trikotažas. Taip pat ji pasižymi tuo, kad yra viena moderniausių gamybos įmonių Centrinėje ir Rytų Europoje. Akcinė bendrovė savo gamyba aprūpina kūdikius, vaikus, suaugusius vyrus ir moteris.

Šiame darbe „Utenos trikotažą“ lyginsime su Australijos įmone „Gale Pacific“. Ši įmonė orientuojasi į tai, kaip apsaugoti žmones ir lauko gyvenamąją aplinką nuo kenksmingo UV spindulių poveikio , krušos ir kitų nepalankių oro sąlygų. Taip pat „Utenos trikotažą“ lyginsime su Amerikos „Crown craft“ kompanija, kuri orientuojasi į kūdikių patalynę, seilinukus , minkštas prekes ir aksesuarus. Šias įmones lyginsime pagal šiuos kriterijus: turtas, nuosavas kapitalas, įsipareigojimai, pajamos, sąnaudos 2010 – 2012 metų laikotarpyje.

Darbo tikslas: Palyginti AB „Utenos trikotažą“ su Amerikos Crown craft“ ir Australijos „Gale Pacific Ltd“. „finansines ataskaitas, aiškinamąjį raštą bei apskaitos politikos valdymą.

Darbo uždaviniai:

AB „Utenos trikotažas“ „Crown craft“ ir „Gale Pacific“ įmonių pristatymas

„Utenos trikotažas“ – didžiausia Rytų Europos įmonė, turinti visą gamybos ciklą: įmonėje gaminamas ir nudažomas trikotažas. Taip pat vietoje yra siuvami moteriški, vyriški ir vaikiški apatiniai bei viršutiniai drabužiai, laisvalaikio bei sportinė apranga. Ši įmonė pati gamina visą produktą t.y. nuo mezgimo iki pat galutinio produkto, pateikiamo vartotojui. „Utenos trikotažas“ siekia būti tekstilės verslo lyderiais Lietuvoje; konkuruoti su Pietų Europos ir Turkijos gamintojais; parduoti prekes tiesiogiai tinklams; palaikyti gerus santykius su verslo partneriais.

Amerikos įmonė „Crown craft“ teikia kūdikių prekes:

Bendrovė stengiasi dažnai pateikti savo gamybos naujovių, tam, kad patenkinti vis kintančius klientų poreikius. „Crown craft“ mano, kad jų kūrybinė grupė yra vienas iš pagrindinių privalumų. Nuolatinis kūrimo ciklas suteikia Bendrovei dizaino lankstumą, galimybes kelti naujus produktus klientams ir gebėjimas teikti savalaikius atsakymus į klientų poreikius

ir kintančias rinkos tendencijas. „Crown craft“ savo produkciją parduoda didmenininkams, vidutinio lygio mažmenininkams ir nepilnamečių specializuotose parduotuvėse.

Australijos bendrovė „Gale Pacific“ yra patikima pirmaujanti pasaulinė rinkodaros ir gamintojų firminių patikros ir spalvinimo produktų vidaus prekybos ir pramonės reikmėms. Produktai parduodami vartotojų ir pramonės rinkose, įskaitant mažmeninės ir namų interjero , architektūros , statybos ir agro verslo rinkos diapazone. Šie produktai yra skirti : pagerinti efektyvumą ir konkurencingumą agro verslo didinant pasėlių apsaugą ir pagerinti vandens taupymą; didinti architektūros dizaino ir statybos paraiškas. Bendrovės lauko mažmeninės produktai šiuo metu parduodami visame pasaulyje, pagal " Coolaroo " prekės ženklą. Pagrindiniai mažmeninės prekybos produktų linijos apima tokius daiktus, kaip šešėliai audiniai , išoriniai langų baldai, pavėsinės, šešėliai, sintetinės velėnos, sodo dangčiai, grotelės, rinkos ir konsoliniai skėčiai, bei naminių produktų asortimentas.

AB „Utenos trikotažo“ „Crown craft“ ir „Gale Pacific“ finansinių ataskaitų palyginimas

Šiame darbe lyginamos įmonės AB „Utenos trikotažo“ „Crown craft“ ir „Gale pasific“ pagal pasirinktus kriterijus: turtas, nuosavas kapitalas, įsipareigojimai, pajamos ir sąnaudos.

AB „Utenos trikotažo“ „Crown craft“ ir „Gale Pacific“ bendrovių turtas, nuosavas kapitalas, įsipareigojimai, pajamos ir sąnaudos 2010 – 2012 metų laikotarpyje

Remiantis lentele matosi, kad Australijos įmonė „Gale Pacific“ pasižymi didžiausiu turtu, nuosavu kapitalu, pajamomis bei sąnaudomis iš visų trijų analizuojamų įmonių. Didžiausiais įsipareigojimais, pasižymi „Utenos trikotažas“ir mažiausiu nuosavu kapitalu, pajamomis. „Crown craft“ pasižymi mažiausiu turtu, įsipareigojimais ir sąnaudomis. Vien iš šių duomenų sunku pasakyti, kuri įmonė dirba pelningiausiai, efektyviausiai, dėl to pasirinkome analizuoti šiuos rodiklius: einamąjį likvidumą, apyvartinio kapitalo poreikį, grynąjį pelningumą, įsiskolinimo koeficientą, nuosavo kapitalo pelningumą.

  • Microsoft Word 81 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3328 žodžiai)
  • Universitetas
  • Bernadeta
  • Firmos finansų valdymas AB „Utenos trikotažas"
    10 - 3 balsai (-ų)
Firmos finansų valdymas AB „Utenos trikotažas". (2016 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/firmos-finansu-valdymas-ab-utenos-trikotazas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 16:18
×