Firmos samprata. Ar įmonė yra organizacija?


Organizacijos samprata. Organizacija ar imone. Imnes ir organizacijos samprata. Ar imone ir firma tas patr. Ar gamyklos yra organizacija.

Firmos samprata. Ar įmonė yra organizacija? Dažniausiai firma apibrėžiama kaip tam tikra tvarka įregistruotas, įstatymo saugomas gamybos arba aptarnavimo sferos (ypač prekybos) įmonės vardas.

Dažniausiai firma apibrėžiama kaip tam tikra tvarka įregistruotas, įstatymo saugomas gamybos arba aptarnavimo sferos (ypač prekybos) įmonės vardas.

Firmai gali priklausyti viena ar keletas įmonių. Įmonė yra vieta, kur vyksta prekės arba paslaugos gamyba ar realizacija, pvz. Fabrikas, gamykla, parduotuvė, mašinų plovykla ir pan. Priklausomai nuo to, kokia gamybinė veikla būdinga firmai priklausančioms įmonėms, firmos būna skirtingų rūšių.

Firmą galima tapatinti įmonei, tai yra tas pats ūkinis vienetas, kuris turi savo vardą, pvz. AB audėjas ar UAB rūta , kuris paverčia turimus išteklius didesnės vertės pusgaminiais, gatavomis prekėmis ar paslaugomis, Užsiima kokia nors ekonomine veikla.

Bendrinis žodis, apibūdinantis ūkio vienetą, užsiimantį kokia nors ekonomine veikla Lietuvoje, yra įmonė. Terminas organizacija yra daugiareikšmis. Pirmiausia reikėtų pabrėžti, kad organizacija yra suprantama daiktine prasme( organizuotas daiktas ar visuma, pvz. Universitetas, gamykla, fabrikas, bankas, mokykla, ligoninė, partija, profsąjunga ir pan. ). Antra, dažnai gridime šnekant apie gerą darbo ar konferencijos organizaciją ir suprantame, kad ta veikla yra vykdoma tinkamai.

Be abejo, visos įmonės yra organizacijos. Tačiau dažniausiai įmonė yra vadinama organizacija, užsiimanti tik ūkine veikla. Tuo tarpu socialines paslaugas teikiantys ūkio vienetai, pvz. Mokyklos, yra vadinamos organizacijomis.

Organizacija yra tam tikra grupė žmvieną ar kelis atitinkančius įstatymus ir moralės reikalavimus tikslus, kuriuos visi šios grupės nariai laiko bendru.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (400 žodžiai)
  • Universitetas
  • Firmos samprata. Ar įmonė yra organizacija?
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Firmos samprata. Ar įmonė yra organizacija?. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/firmos-samprata-ar-imone-yra-organizacija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:01
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo