Fiskalinė politika biudžetinės politikos samprata ir struktūra


Fiskaline politika konspektas. Izdo politika+skaidres. Fiskalines politikos ivertinimas. Fiskalines politikos priemones. Fiskalinė politika 2012. Subalansuota fiskaline politika kas tai. Nediskretinė fiskalinė politika. Kas apsprendžia lietuvos biudžeto politiką. Fiskalinės politikos konspektas. Fiskalines politikos vertinimas.

Įvadas. Fiskalinė politika. Fiskalinės politikos priemonės – diskretinė ir nediskretinė fiskalinė politika. Visiško užimtumo biudžetas – fiskalinės politikos vertinimo kriterijus. Fiskalinės politikos įgyvendinimo problemos. Biudžeto pajamų ir išlaidų struktūra. Biudžeto pajamų politika. Biudžeto išlaidų politika. Lietuvos biudžeto struktūra ir vystymosi tendencijos. Lietuvos valstybės pajamų analizė. Lietuvos valstybės išlaidų analizė. Biudžeto politikos problemos ir jų sprendimo būdai. Biudžeto problemų sprendimo būdai ir numatomos perspektyvos. Išvados. Literatūra. Priedai.


Svarbu suvokti, kas lemia ekonomikos augimą ir ką reikia daryti, kad būtų pasiekti visuomenės pageidaujami tikslai, t.y. pakankamai spartūs ir stabilūs gyvenimo lygio augimo tempai, ekonominė laisvė. Demokratinėje visuomenėje šie daugumai žmonių svarbūs tikslai tampa ir valstybės tikslu, įgyvendinamu subalansuotos ekonomikos būklėje. Praktiškai šalies gerovė priklauso nuo vyriausybės vykdomos politikos: išlaidų ir pajamų planavimo, biudžeto lėšų paskirstymo. Kaip tik tai atskleidžia valstybės vykdoma fiskalinė – biudžetinė – politika.

Pagrindinis fiskalinės politikos elementas yra valstybės biudžetas. Valstybės biudžetas nustato išlaidų ir pajamų straipsnius. Jis yra apibūdinamas kaip stambiausias valstybės žinioje esantis piniginių lėšų, gaunamų daugiausiai iš mokesčių, fondas. Tačiau valstybės biudžetas nėra paprasta pajamų ir išlaidų sąmata.

  • Microsoft Word 2353 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (9743 žodžiai)
  • Universitetas
  • Martynas
  • Fiskalinė politika biudžetinės politikos samprata ir struktūra
    10 - 1 balsai (-ų)
Fiskalinė politika biudžetinės politikos samprata ir struktūra. (2012 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/fiskaline-politika-biudzetines-politikos-samprata-ir-struktura.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 18:52
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo