Fiskalinė politika referatas


Iždo politika. Fiskaline politika konspektas. Diskretine fiskalinė politika. Lietuvos fiskaline politika. Valstybes izdas referatas. Izdo politika+skaidres. Kursinis fiskalinė politika. 4.diskretine fiskaline politika..

I. Fiskalinė politika. I. Kas yra fiskalinė politika?I. Biudžetas. I. Pajamos. I. Išlaidos. Ii. Diskretinė ir nediskretinė fiskalinė poltika. Ii. Diskretinė fiskalinė politika:. Ii. Nediskretinė fiskalinė politika. Iii. Fiskalinės politikos įgyvendinimo problemos. Iv. Lietuvos fiskalinė politika. Lietuvos fiskalinė politika 2000 – 2008 metais. Fiskalinė politika yra vienas iš svarbiausių vyriausybės vykdomos ekonominės politikos svertų, leidžiančių užtikrinti šalies makroekonomikos pusiausvyrą. Be to, fiskalinė politika padeda įgyvendinti vyriausybės priskiriamas funkcijas, perskirstant nacionalinio biudžeto pajamas tarp visų šalies gyventojų, ūkio subjektų bei veiklos sričių, atskleidžia pagrindinius vyriausybės tikslus ir prioritetus bei pastangas teiktivisuomenei reikalingas viešąsias gėrybes, skatinti struktūrinius pokyčius. Ekonomistai fiskalinę politiką apibrėžia kaip valstybės finansų naudojimą, siekiant sušvelninti arba panaikinti bendrojo nacionalinio produkto svyravimus, reguliuojant bendrą paklausą. Fiskalinės politikos įgyvendinimas susijęs su valstybės biudžeto formavimu ir naudojimu. Fiskalinės politikos įgyvendinimas susijęs su valstybės biudžeto formavimu ir naudojimu. Neretai fiskalinė politika vadinama tiesiog valstybės biudžeto arba iždo politika. Valstybės biudžetas – tai valstybės piniginių pajamų ar išlaidų, per tam tikrą laikotarpį, planas. Pažymėtini keturi esminiai fiskalinės politikos bruožai.

Fiskalinė politika yra vienas iš svarbiausių vyriausybės vykdomos ekonominės politikos svertų, leidžiančių užtikrinti šalies makroekonomikos pusiausvyrą.

Ekonomistai fiskalinę politiką apibrėžia kaip valstybės finansų naudojimą, siekiant sušvelninti arba panaikinti bendrojo nacionalinio produkto svyravimus, reguliuojant bendrą paklausą. Fiskalinės politikos įgyvendinimas susijfiskalinės politikos įgyvendinimas susijęs su valstybės biudžeto formavimu ir naudojimu.

Biudžetas – tai vyriausybės ekonominės politikos priemonė, padedanti paskirstyti ribotus valstybės išteklius neribotiems socialiniems ir ekonominiams poreikiams tenkinti.

Biudžetas yra valstybės valdymo ir administravimo priemonė: nusako vyriausybės paslaugų teikimo ir valstybinių programų vykdymo kelius ir būdus, nustato išlaidų dydį ir kriterijus, kurias galima įvertinti valstybės veiklos efektyvumą per tam tikrą laikotarpį.

Biudžetas yra ekonomikos valdymo priemonė, sudaranti prielaidas įtakoti šalies ekonomikos, atskirų regionų, apskričių, miestų ir kt. Administracinių vienetų ekonominę plėtrą.

Biudžetas yra finansų valdymo priemonė, kuriai būdinga ne tik apskaitos funkcija, bendravalstybiniu lygiu, bet ir įpareivalstybės biudžetas – tai bvp dalis, kuri skirta perskirstymui. Valstybės biudžetą sudarantis pajamų ir išlaidų balansas už tam tikrą laikotarpį, gali būti nacionalinis (federalinis), Valstybės ir vietos, savivaldybių (rajonų, miestų).

Tam tikri biudžeto straipsniai (pozicijos) turi visuotinį ppobūdį ir juos galima sutikti praktiškai visų valstybių biudžetuose. Išlaidų dalyje – tai socialinė parama, nacionalinis saugumas, subsidijos atskiriems regionams, sritims, ūkio šakoms, valstybės skolos valdymo ir aptarnavimo išlaidos. Pajamų dalyje visada atsispindi gyventojų mokesčiai ir įmonių mokesčiai, akcizai, kt. Pobūdžio rinkliavos bei valstybės įsipareigojimai. Aišku, kad biudžeto nevykdymas liečia tiek jo pajamų, tiek išlaidų dalis.

Biudžeto balansas – tai skirtumas tarp visų valstybės pajamų ir visų jos išlaidų. Biudžeto balansas gasvarbiausias valstybės biudžeto pajamų šaltinis – tai įvairiūs mokesčiai, kuriuos galima suskirstyti į tris stambias grupes.

Privačių namų ūkių ir įmonių pajamų mokesčiai. Tai fizinių asmenų pajamų mokestis ir juridinių asmenų pelno mokestis. Atskaitymai socialiniam draudimui taip pat priskiriami šiai mokesčių grupei.

Nuosavybės, Nekilnojamojo turto mokesčiai.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2360 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Fiskalinė politika referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Fiskalinė politika referatas. (2011 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/fiskaline-politika-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:46
×