Fiskalinės politikos poveikis Lietuvos ekonomikai


Fiskalinė politika lietuvoje. Fiskalines politikos poveikis ekonomikai. Stabdanti fiskaline politika. Fiskalinės politikos ypatumai lietuvoje. Fiskalines politikos irankiai. Fiskaline politika referatas. Stabdančioji monetarinė politika brėžiniai. Fiskalinė politikos įrankiai. Fiskalinė politika. Fiskaline ar monetarine naudoti.

Įvadas. Fiskalinės politikos teoriniai ypatumai. Fiskalinės politikos priemonės ir jų poveikis ekonomikai. Fiskalinės politikos įgyvendinimo problemos. Valstybės išlaidos: struktūra ir politika. Valstybės išlaidų poveikis ekonomikai. Biudžeto deficito reikšmė ekonomikos sektoriui. Valstybės skola. Fiskalinės politikos įtaka valstybės skolai. Vykdomos mokesčių politikos svarba ekonomikai. Fiskalinės politikos priemonių poveikis ekonomikai. Išvados ir rekomendacijos. Literatūra.

Temos aktualumas: kadangi šiuo metu Lietuva vis dar yra ekonominio nuosmukio stadijoje, o fiskalinė politika yra naudojama ekonomikai stabilizuoti, tai vykdant fiskalinę politiką yra ganėtinai svarbu pasiekti jos pagrindinius tikslus, kurie yra: žemas nedarbo lygis ir pastovus ekonomikos augimas bei išlaidų ir įplaukų reguliavimas.

Fiskalinė politika tai vienas iš svarbiausių vyriausybės vykdomos ekonominės politikos svertų, leidžiančių užtikrinti šalies makroekonomikos pusiausvyrą. Ji yra pagrindinis vyriausybės įrankis, padedantis įtakoti ekonomikos veiklą per jos vykdomą išlaidų ir mokesčių kontrolę, kitaip tariant, tai vyriausybės naudojamos finansinės priemonės ekonominei veiklai reguliuoti.

Pagrindinės fiskalinės politikos priemonės yra mokesčių arba vyriausybės išlaidų keitimas, tad fiskalinei politikai yra suteikiama galia rinkti mokesčius ir skirstyti surinktas lėšas siekiant reguliuoti ekonominį aktyvumą. Vyriausybė, keisdama mokesčių ir išlaidų politiką, kitaip tariant iždo politiką, siekia apsaugoti ekonomikos sistemą, jos dalyvius nuo nepalankių ekonominių reiškinių, tokių kaip bedarbystė ir infliacija. Vykdant fiskalinę politiką siekiama reguliuoti tam tikrus valstybės makroekonominius rodiklius: mažinti nedarbo lygį, taip pat reguliuoti infliacijos tempus ar suaktyvinti ekonomiką ekspansinė politika. Fiskalinės politikos vykdymas valstybės ekonomikoje turi įtakos gamybos apimties bei palūkanų normos kitimui.

Šiame darbe siekiama išsiaiškinti kokį poveikį valstybės ekonomikai turi fiskalinė politika ir išanalizuoti kaip keičiasi valstybės ekonominė padėtis naudojant skatinančiąją ar stabdančiąją fiskalinę politiką bei kitas fiskalinės politikos priemones. Ekspansinė fiskalinė politika – siekianti skatinti visuminę paklausą – vyriausybės išlaidų didinimas arba / ir mokesčių mažinimas, pasekmė - vyriausybės biudžeto deficitas didinamas. Restrikcinė (stabdanti) fiskalinė politika – siekianti riboti visuminę paklausą – vyriausybės išlaidų mažinimas arba / ir mokesčių didinimas, pasekmė - vyriausybės biudžeto deficitas mažinamas. Ateityje fiskalinė raida bus pakankamai griežtai apibrėžta ES sutartyje numatytų makroekonominių ir fiskalinių kriterijų ir jų priežiūra. Fiskalines priemones reikėtų naudoti labai atsargiai ir kartu su kitais ekonominės politikos instrumentais tokiais kaip monetarinė politika ar valiutos keitimo kurso reguliavimu, kuris skatina ekonomikos atsigavimą.

  • Microsoft Word 73 KB
  • 2012 m.
  • 28 puslapiai (7960 žodžiai)
  • Universitetas
  • Petras
  • Fiskalinės politikos poveikis Lietuvos ekonomikai
    9 - 1 balsai (-ų)
Fiskalinės politikos poveikis Lietuvos ekonomikai. (2012 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/fiskalines-politikos-poveikis-lietuvos-ekonomikai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 22 d. 02:45
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo