Fizika 3 kolis


Gauso teorema. Elektrine slinktis. Dviejų tolygiai įelektrintų plokštumų elektrinis laukas. Fizika 2 egzamino konspektas ktu. Tolygiai įelektrinto rutulio energija. Poliarizacija ktu. Potencialas fizika. Fizika dipolis. Dielektrikaį poliarizacija. Ryšys tarp lauko stiprio ir potencialo.

Elektros krūvis. Krūvio tvermės dėsnis. Elementarus elektros krūvis. Kulono dėsnis. Elektrinis laukas. Elektrinio lauko stipris. Elektrinio lauko jėgų linijos. Srautas. Gauso teorema. Elektrinė slinktis. Dviejų tolygiai įelektrintų plokštumų elektrinis laukas. Tolygiai įelektrintos plokštumos elektrinis laukas. Tolygiai įelektrinto rutulio elektrinis laukas. Darbas elektrostatiniame lauke. Elektrinio lauko potencialas. Ryšys tarp elektrinio lauko stiprio ir potencialo. Ekvipotencialiniai paviršiai. Elektrinis dipolis. Dipolio elektrinis momentas. Polinės ir nepolinės dielektrikų molekulės. Dielektrikų poliarizacija. Poliarizacijos vektorius. Elektrinio lauko stipris dielektrike. Santykinė dielektrinė skvarba. Elektrinė slinktis dielektrike. Gauso teorema dielektrikams. Pjezoelektrinis efektas. Elektrinė talpa. Kondensatoriai. Nuoseklus ir lygiagretus kondensatorių jungimas. Įelektrinto kondensatoriaus energija. Elektrinio lauko energija. Energijos tankis.

Dviejų taškinių krūvių sąveikos jėga yra tiesiog proporcinga tų krūvių dydžiui ir atvirkščiai proporcinkiekvienas elektros krūvis sukuria elektrinį lauel. Lauko jėgų linija – tai linija, kurios liestinė kiekviename taške sutampa su el. Lauko stiprio kryptimi tame taške.

Bet kurio taško potencialas yra lygus darbui, kurį reikia atlikti perkelpaviršiai, kurių visų taškų potencialai yra vienodi yra ekvipotencialiniai. Ir šie pavielektrinis dipolis – dviejų surištų vienodo didumo, bet priešingų ženklų taškinių krūvių sistema. Dipolio elektrinis momentas: ; jei laukas nevienalytis, tai be sukamojo momento dipolį veikia jėga, kurpolinės – tai tokios molekulės, kurios turi savo el. Momentą. Jose teigiamų ir neigiamų krūvių centrai nesutampa.

Nepolinės - tai tokios molekulės, kurios neturi savojo el. Momento. Jose teigiami ir neigiami krūviai tįnešus dielektriką į išorinį el. Lauką, jis įgauna tam tikrą el. Momentą. Reiškinys, kai dielektrikas išoriniame el. Lauke, vadinamas dielekel. Laukas dielektrike apibūdina atstojamąjį lauką, kurį kuria laisvieji (išoriniai) ir surištieji krūviai, todėl el. Lauko stipris priklauso nuo dielektriko savdėl dielektriko poliarizacijos el. Lauko stipris sumasantykinė dielektrinė skvarba parodo kiek kartų sumažėja el. Lauko stipris dielektrike lyginant su el. Lauko stipriu vakuume esant tiel. Slinktis dielektrike apibūdina tik laisvųjų krūvių sukurtą elektrinį lauką ir nepriklauso nuo dielektriko savybių.

Jeigu dielektrikas yra vienalytis ir užpildo visą erdvę, kur yra el. Laukas, tai le. Slinktis dreiškinys, kai dielektrikas poliarizuojasi, Jo paviršiuje atsiranda el.

  • Mechanika Špera
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (715 žodžiai)
  • Jonas
  • Fizika 3 kolis
    10 - 3 balsai (-ų)
Fizika 3 kolis. (2011 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizika-3-kolis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:12
×