Fizika Diena ir naktis Metų laikai


Diena ir naktis Metų laikai. Žemė sukasi apie savo ašį iš vakarų į rytus. Parą- sąvoka. Diena- šviesioji paros dalis Saulės viršutinio krašto tekos iki laidos. Poliarinė diena- laikotarpis poliarinėse srityse (Arktyje ir Antarktidoje) tarp poliaračių ir ašigalių. Naktis- tamsioji paros dalis nuo Saulės nusileidimo iki užtekėjimo. Metų- laikai tai keturi maždaug vienodos trukmės metų laikotarpiai tarp pavasario lygiadienio. Metų laikų kaitą lemia. Pastovus 23,5? kampas tarp žemės sukimosi ašies ir statmens jos orbitos plokštumai. Lygiadienis (arba ekvinokcija). Pavasario lygiadienis. Kodėl įvyksta metų laikų pasikeitimai? Žemė turi 2 skirtingus judėjimus.

Pastovus 23,5⁰ kampas tarp žemės sukimosi ašies ir statmens jos orbitos plokštumai; Žemės skriejimas aplink Saulę: nekinta Žemės ašies padėtis erdvėje.

Lygiadienis (arba ekvinokcija) tai momentas rudenį ir pavasarį kai Saulė sklindama ekliptika atsiduria dangaus pusiaujo ir ekliptikos susikirtimo taškuose.

Pavasario lygiadienis- 03.20.31 (diena lygi nakčiai). Rudens lygiadienis- 09.22.23 (diena lygi nakčiai).

Žemė turi 2 skirtingus judėjimus. Pirmiausia, ji apsisuka apie savo ašį vieną kartą per parą. Antra, ji apkeliauja aplink Saulę vieną kartą per metus. Pirmoji pasekmė ta, kad diena pakeičia naktį; antroji, kad įvyksta metų laikų pasikeitimas.

  • MS PowerPoint 1646 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (317 žodžiai)
  • Rokas
  • Fizika Diena ir naktis Metų laikai
    10 - 7 balsai (-ų)
Fizika Diena ir naktis Metų laikai. (2015 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizika-diena-ir-naktis-metu-laikai.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 13 d. 04:27
×