Fizika ir žmogus


Kam zmogui reikalingos dvi ausys. Kam zmogui reikalingos dvi akys. Zmogaus fizika. Kam reikalinga fizika. Ar fizika reikalinga gyvenime?. Darbas apie zmogu konspektas. Kam zmogui svarbi fotosinteze. Kam reikalinga sviesa. Kam.reikalinga fizika. Dvi akys reikalingos kad.

Kaip šviesa veikia žmogų, ar ji naudinga žmogui? Kodėl ultravioletinė šviesa pavojinga? Kas yra garso bangos? Kam žmogui dvi akys ir dvi ausys? Kaip apsisaugoti nuo triukšmo, kodėl jis kenkia? Kaip veikia elektros srovė žmogų? Kas pavojinga: elektros srovė ar įtampa? Kam reikalinga rentgeno spinduliuotė, kokį pavojų ji sukelia žmogui? Kaip apsisaugoti nuo radiacijos?

Šviesa veikia visus organizmus, tarp jų ir žmogų. Žmogui šviesa gali būti naudinga ir žalinga. Fotosintezė žmogui naudinga dėl to, kad pagamina gyvybiškai svarbų deguonį. Fotoperiodizmas - augalų vystymosi priklausomybė nuo dienos ir nakties ilgumo santykio. Saulės šviesa arba rėžimas daro įtaką ir žmogaus gyvenimui: kai tamsu pulsas tampa lėtesnis, mês einame ilsėtis, miegoti, o kai labai šviesu jaučiamės darbingi, pilni energijos. Taigi fotoperiodizmas sąlygoja žmogaus ritmą. Tačiau šiuolaikiniais laikais mes naudojamės dirbtine šviesa, lempomis, taip tarsi reguliuodami šį ritmą. Tačiau lempos šviesa yra silnesnė palyginus su Saulės. Šiuo metu pasaulis naktimis galime sakyti nemiega: miestuose nuolat dega šviesa, taip sukeldami “šviesos taršą”. Saulės šviesa žmogaus organizme pagamina vitaminą D, kuris pakelia nuotaiką. Ultravioletinė šviesa yra vienintelis šio vitamino šaltinis.

  • Fizika Konspektas
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (1639 žodžiai)
  • Zita
  • Fizika ir žmogus
    10 - 3 balsai (-ų)
Fizika ir žmogus. (2013 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizika-ir-zmogus.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 11:13
×