Fizika kolis ktu konspektas


De Broilio hipotezė ir jos eksperimentinis pagrindimas. De Broilio bangų statistinė prasmė. Heizenbergo neapibrėžtumų sąryšis koordinatėms ir impulsams, energijai ir laikui. Banginė funkcija ir jos statistinė samprata. Stacionarioji Šredingerio lygtis ir jos taikymas dalelei potencialinėje duobėje aprašyti. Boro vandenilio atomo modelis. Pagrindinis, šalutinis ir magnetinis kvantiniai skaičiai, jų fizikinė prasmė. Elektrono sukinys. Paulio draudimo principas. Vandenilio atomo emisinis ir absorbcinis spektrai. Rentgeno spindulių generavimas. Rentgeno spindulių spektrai. Kvantinių šuolių tipai. Lygmenų užpildymas, užpildymo apgrąža. Lazeriai. Lazerių veikimo principas. Kietojo kūno sandara (kristaliniai ir amorfiniai kūnaiAtomų energijos lygmenų skilimas susidarant kristalui. Energijos juostos. Metalai, puslaidininkiai ir dielektrikai juostinės teorijos požiūriu. Puslaidininkiai. Savasis ir priemaišinis puslaidininkių laidumas. Dviejų skirtingo laidumo tipo puslaidininkių sandūra ir jos savybės. Vidinis fotoefektas puslaidininkiuose. Branduolio ryšio energija. Savitoji ryšio energija. Masės defektas. Radioaktyvusis skilimas, jo dėsningumai. Branduolinių reakcijų samprata.

De Broilio hipotezė - kiekviena dalelė pasižymi ir bangų, ir korpuskulų savybėmis. Tuo buvo įsitikinta praleidžiant pro siaurą plyšelį elektronus vieną po kito. Leidžiant elektronus ilgą laiką, fotoplokštelėje gauti lygiai tokie patys difrakciniai žiedai, kaip kad praleidus elektronų pluoštą. Kiekvienas pro plyšelį praėjęs elektronas fotoplokštelėje palieka pėdsaką – tašką. Tai rodo, kad elektrono ar kitos dalelės negalima vadinti banga, nes, difragavus bangai, ekrane susidaro difrakciniai žiedai, o ne taškas. Difrakcinius žiedus sudaro daugybės elektronų pėdsakai.

Tada

  • Microsoft Word 265 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2217 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mokslas
  • Fizika kolis ktu konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Fizika kolis ktu konspektas. (2015 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizika-kolis-ktu-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 11:19
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo