Fizikos konspektas antrakursiams statybos inžinerijos studentams


Magnetinis laukas. Pagrindinės magnetinio lauko charakteristikos. Bio, savaro ir laplaso dėsnis. Laidininkų, kuriais teka srovės, magnetinė sąveika. Laidininko vija tekančios srovės magnetinis laukas. (Simona SV). Judančio krūvininko magnetinis laukas. Elektromagnetinės indukcijos reiškinys, jo dėsniai. Saviindukcija. Abipusė indukcija. Magnetinio lauko energija. (Edgaras SV). Laisvieji neslopinamieji virpesiai. (Daniel SV). Priverstiniai elektromagnetiniai virpesiai. Maksvelo teorijos elektromagnetiniam laukui pagrindinės lygtys. Elektromagnetinės bangos. Elektromagnetinių bangų energija. Pointingo vektorius. Elektromagnetinių bangų interferencija. Interferencija plonose plėvelėse. Difrakcija angoje. Difrakcinės gardelės. Šiluminis spinduliavimas ir jo charakteristikos. Absoliučiai juodas kūnas. Vyno poslinkio dėsnis šiluminiam spinduliavimui. Planko formulė. Komptono reiškinys. Medžiagų banginės savybės. De Broilio hipotezė. Heizenbergo neapibrėžtumo principas. Supratimas apie Šrėdingerio lygtį dalelei potencinėje duobėje. Supratimas apie molekulių energinius lygmenis ir spektrus. Šviesos sugertis. Priverstinis ir savaiminis spinduliavimas. Supratimas apie lazerinį spinduliavimą. Puslaidininkių laidumas ir jo temperatūrinė priklausomybė. P-n sandūra ir jos taikymai.

Puslaidininkiniai lazeriai. Puslaidininkiuose lazerinio koherentiškojo spinduliavimo ypatumas yra tas, kad išspinduliuojant dalyvauja ne atskiri energiniai lygmenys ,o dvi energinės juostos: laidumo ir valentinės . Kaip ir dujiniuose lazeriuose, spinduliavimo stiprinimui būtina sudaryti inversinį juostų užpildymą, valentinėje juostoje turi būti skylė, o laidumo juostoje – elektronas.

  • Fizika Špera
  • Microsoft Word 235 KB
  • 2013 m.
  • 4 puslapiai (5123 žodžiai)
  • Rūta
  • Fizikos konspektas antrakursiams statybos inžinerijos studentams
    10 - 3 balsai (-ų)
Fizikos konspektas antrakursiams statybos inžinerijos studentams. (2013 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizikos-konspektas-antrakursiams-statybos-inzinerijos-studentams.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:04
×