Fizikos špera (2)


Kūnų plokščiasis judėjimas. Aksioma (pagrindinis dinamikos, 2 niutono, dėsnis). Aksioma (poveikio ir atoveikio dėsnis). Aksioma (geometrinė jėgų sudėtis). Materialaus taško dinamikos bendrosios teoremos. Materialaus taško judėjimas. Sistemos dinamika. Sistemos dinamikos bendrosios teoremos. D‘alambero principas mechaninei sistemai. Standaus kūno dinamika.


Plokščiuoju vadinamas judėjimas, kai judančio kūno bet kurio taško atstumas nuo tam tikros nejudamos plokštumos visą laiką yra pastovus, todėl taškų trajektorijos yra plokščios kreivės.

Teorema: bet kurį figūros judėjimą jos plokštumoje galima išskaidyti į slinkimą ir sukimąsi apie laisvai pasirinktą polių.

Visi figūros taškai apie polių sukasi tuo pačiu kampiniu greičiu, viejudančios figūros taško a koordinates x1, y1 nejudančioje ir koordinates x,greitis – slenkamajame judėjime visų kūno taškų greičiai yra vienodi, todėl kūno bet kurio taško slenkamasis (keliamaspagreičiai – taško a pagreitis aa susideda iš taško b pagreičio AB ir pagreičio aab, kiekvienu laiko mementu judančioje plokštumoje yra taškas, kurio greitis lygus nuliui. C yra plokščios figūros greičių centras, o a – bet kuris figūros taškas.

Taško c greitis , todėl. Tai, bet kurio figūros taško greitis lygus greičiui, kuriuo jis sukasi apie greičių. Kai greičiai lygiagretūs, o statmenys nesutampa. Aksioma (inercijos dėsnis): laisvas materialus taškas yra ramybės būklėje arba juda tiesia linija tolygiai tol kol tašką veikiančios jėgos nepriverčia pakeisti šios būsenos.

Aksioma (pagrindinis dinamikos, niutono, dėsnis): jėga veikianti materialų tašką proporcinga taško , , a – geografinė platuma, h – aukštis virš jūros lygi o.

Aksioma (poveikio ir atoveikio dėsnis): poveikis visada lygus atoveikiui, nukreipti priešingomis kry tašką a veikiančių dviejų jėgų ir poveikis ekvivalentiškas ponepriklausomojo jėgų veikimo dėsnis – kiekviena jėga suteikia taškui tokį pagreitį, kokį ji suteiktų, veikdama viena.

Superpozicijos principas – materialaus taško, veikiamo kelių jėgų, pag1) žinant taško judėjimo dėsnį, ieškoma jėga, veikianti tašką. Dekarto sistemoje, žinomas taško judėjimo dėsnis ir taško masė m. Išvestinių pagalba randamos jėgos.

2) žinant tašką veikiančią jėgą, ieškomas jo judėjimo dėsnis.

  • Microsoft Word 826 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (2047 žodžiai)
  • Jogaila
  • Fizikos špera (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
Fizikos špera (2). (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizikos-spera-2.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 22 d. 18:59
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo