Fizikos špera vgtu


Šiluminis spinduliavimas ir jo savybės. Šiluminio spinduliavimo chareteristikos spinduliavimo ir sugėrimo geba , integralinė spinduliavimo geba. Absoliučiai juodojas kūnas. Šiluminio spinduliavimo dėsniai. Plano hipotezė. Optinė pirometrija. Išorinis fotoefektas. Išorinio fotoefekto dėsniai. Fotoefekto raudonoji riba , jos nustatymo būdai. Einšteino lygtis fotoefektui. Komptono efektas. Išskaldyto fotono bangos ilgio pokytis Komptono efektas. Komptono efektas. Emisijos ir absorbcijos spektrai. Linijiniai Juostiniai ir Ištisiniai spektrai , jų kilmė. Kokybinė ir kiekybinė spektrinės analizės. Branduolio fizikos elementai. Branduolinė energija. Atomo branduolių sandara. Radioaktyvusis spinduliavimas ir jo rūšys. Branduolių masės ir krūvio poslinkio dėsniai? Skylimo atveju. Radioaktyviojo skylimo dėsniai. Skilimo pastovioji , pusamžis , aktyvumas. Bangine optika. Šviesos difrakcija. Fraunhoferio disfrakcija. Frenelio disfrakcija. Hiugenso principas. Diferencinė gardelė , jų rūšis , konstanta. Šviesos dispercija. Normalioji ir anomalioji dispersija. Šviesos poliarizacija. Natūrali ir poliarizuota šviesa. Poliarizacijos rūšys.

r( - spinduliavimo geba ir ji yra r((T)(r(T temperatūros funkcija.

Komptono efektas. Jo metu tik dalis fotonų energijos perduodama laisviems arba nestipriai sujungtiems elektronams, patys fotonai išsklaidomi. Dalinai netekę energijos fotonai gali sukelti antrinį Komptono efektą. Komptono efekto metu elektronai gali gauti gana įvairią energiją, kurią nulemia dalelių srauto energija.

Tai optinis reiškinys, kai šviesa nukrypsta nuo tiesiogio sklidimo ir užlinksta į kliūties šešėlio sritį(užlinksta šviesa už kaškokios kliūties).

Tai plokščios bangos difrakcija arba lygiagrečių šviesos spindulių sukelta disfrakcija, kai plyšio matmuo bus mažesnė už vieną prenelio zonos matmenį.

Kiekvienas sklindančios bangos paviršiaus taškas yra antrinių konferentinių bangų šaltinis.

Tai vienodo ploto plyšių, atskirtų vienodo pločio neskaidriais tarpais sistema.

Jų rūšys: skaidrios disfrakcinės gardelės ant stiklo; atspindžio disfrakcinės gardelės su deimantu ant veidrodžių.

Tai šviesos lūžio rodiklio kartų ir šviesos fazinio greičio priklausomybė nuo ciklinio dažnio arba bangos ilgio.

Normalioji dispersija kai dažniui didėjant, o bangos ilgiui mažėjant lūžio rodiklis didėja, tai dispersija vadinama normaliąja.

Anomalioji dispersija, kai dažniui didėjant, o bangos ilgiui mažėjant lūžio rodiklis mažėja.

Tai elektromagnetinė banga, kai kintamo elektromagnetinio lauko sklidimas erdvėje, kurio elektrinio lauko stiprio ir kartu magnetinio lauko stiprių vektoriai svyruoja tarpusavio statmenuose plokštumose, o pati banga sklinda greičiu V, statmenai elektrinio ir magnetinio laukų stiprio vektoriui.

Jei viso elektrinio lauko stiprio kartu ir magnetinio stiprio laukų kryptys lygiavertės, tai tokia šviesa vadinama natūralia arba nepoliarizuota.

Jei nagrinėjamam šviesos pluošte vyrauja kurios nors krypties virpesiai, tai šviesa vadinama iš dalies poliarizuota, jei elektrinio kartu ir magnetinio stiprio laukų vektoriai svyruoja tik viena, griežtai nustatyta kryptimi, tai šviesa vadinama pilnai poliarizuota.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (1485 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justas
  • Fizikos špera vgtu
    10 - 9 balsai (-ų)
Fizikos špera vgtu. (2015 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizikos-spera-vgtu.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 05:20
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo