Fizikos teorijos konspektas 2 dalis


Sotieji garai ir ju savybes. Molekulines teorijos1 testas mkt. Hidrodinamikq ir molekuline fizika. Kunu judejimas skysciuose ir dujose. Kunu judejimas skysciuose.

Molekulinės fizikos santrauka. Atomas. Periodinė cheminių elementų lentelė. Atomo branduolys. Jonai. Atomų sužadinimas ir susidūrimai. Neutronas. Molekulinė fizika. Medžiagų molekulinė sandara. Molekulinės kinetinės teorijos pagrindiniai teiginiai. Molekulių didumas ir masė. Idealiųjų dujų dėsniai. Idealiosios dujos. Dujų slėgis. Klapeirono – mendelejevo lygtys. Izoprocesai. Temperatūros sąvoka. Temperatūrų skalės. Idealiųjų dujų būsenos lygtis. Barometrinė formulė. Bolcmano pasiskirstymas. Vidinė energija ir jos kitimas. Termodinamika. Termodinamikos kūnų tyrimo metodas. Pirmasis termodinamikos dėsnis. Dujų plėtimosi darbas. Pirmojo termodinamikos principo taikymas izoprocesams. Adiabatinis procesas. Grįžtamieji ir negrįžtamieji procesai. Karno ciklas. Antrasis termodinamikos dėsnis. Entalpija. Entropija. Realiosios dujos ir garai. Nukrypimai nuo idealiųjų dujų. Van der vaslo lygtis. Sotieji garai ir jų savybės. Oro drėgmė. Virimas. Virimo temperatūros priklausomybė nuo slėgio. Garų izotermė. Krizinė temperatūra. Dujų suskystinimas ir gautų skysčių panaudojimas. Kietųjų kūnų savybės. Kristaliniai ir amorfiniai kūnai. Kristalinių struktūrų rūšys. Skysčių kristalizacija. Kietūjų kūnų lydymasis. Medžiagų būsenos diagramos. Skysčių mechanika. Įvadas. Hidrodinamika. Skysto medžiagos būvio charakteristika. Paviršiaus įtempimas. Drėkinimas. Molekulinis slėgis po išlenktu paviršiumi. Srovės tolydumo lygtis. Bernulio lygtis. Skysčių klampa. Įvairių skysčių klampa. Skysčių klampos priklausomybė nuo temperatūros. Klampiūjų skysčių tekėjimas vamzdžiais. Kūnų judėjimas skystyje. Viskozimetrija. Realiųjų skysčių tekėjimas. Kūnų judėjimas klampiuose skysčiuose ir dujose. Literatūra.

Vėliau prie cheminių elementų buvo priskirti siera ir gyvsidabris. Alchemikai manė, kad vienus metalus gana nesunkiai galima paversti kitais – juk jie iš to paties žemės elemento. Tereikia rasti įrankį – filosofinį akmenį, kuriuo naudojantis auksą būtų galima gauti iš švino. Filosofinis akmuo leistų rasti viską tirpinantį skystį (įdomu, o kur tą skystį ketinta laikyti?), mėgintuvėlyje užauginti mažą žmogiuką – homunkula, o senatvę atitolinti jaunystės eliksyru. Didikų rūmuose visada eksperimentuodavo alchemikai, savo mįslingais užrašais įamžindavę atliktuosius eksperimentus. Tiesa, niekam taip ir nepasisekė rasti to filosofinio akmens. Teisybės dėlei reikie pasakyti, kad radioaktyvių reakcijų metu auksas gali būti gaunamas iš kitų metalų, bet jo kaina keliskart viršytų dabartinę. O ir mažą žmogiuką mėgintuvėlyje iš principo užauginti galima – tai padaryti įgalima genų inžinerijos metodu. Kiek blogiau su jaunystės eliksyru – lengvatikiai tebetiki juo iki šiol.

  • Microsoft Word 1192 KB
  • 2013 m.
  • 15 puslapių (18401 žodžiai)
  • Vituti
  • Fizikos teorijos konspektas 2 dalis
    10 - 3 balsai (-ų)
Fizikos teorijos konspektas 2 dalis. (2013 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizikos-teorijos-konspektas-2-dalis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 09:56
×