Fizikos teorijos konspektas


Mechaniniu svyravimu klasifikacija. Fizikos simboliai.

Kinematika dinamika. Energija darbas galia. Mechaniniai svyravimai ir bangos. Fizikos ryšys su kitais gamtos mokslais. Fizikos mokslo metodai ir matavimo vienetai. Truputi istorijos. Nobelio premijos fizikos laureatai. Svarbios fizikos datos. Fizikiniai matavimai ir vienetai. Simboliai. Nesisteminių ir si vienetų tarpusavio sąryšis. Slenkamojo ir sukamojo judėjimo kinematika. Erdvė ir laikas klasikinėje mechanikoje. Atskaitos sistema. Materialusis taškas. Judėjimo greitis ir pagreitis. Kreivaeigis judėjimas. Sukamasis judėjimas. Dinamika. Slenkamojo judėjimo dinamika. Pirmasis niutono dėsnis. Inercinės atskaitos sistemos. Antrasis niutono dėsnis. Masė. Trečiasis niutono dėsnis. Judesio kiekis. Judesio kiekio tvermės dėsnis. Tamprumo jėga. Huko dėsnis. Išinercinės inercinės jėgos. Atramos reakcijos jėga. Stūmos jėga. Visuotinės traukos jėga. Sunkio jėga. Kūnų svoris. Nesvarumas. Trinties jėga ir jos veikiamo kūno judėjimas. Archimedo jėga. Sukamojo judėjimo dinamika. Kietojo kūno sąvoka. Masės centras. Sukimo (jėgos) momentas. Jėgos momentas taško ir ašies atžvilgiu. Materialiojo taško inercijos momentas. Judesio kiekio momentas. Sukamojo judėjimo dinamikos pagrindinis dėsnis. Besisukančio kūno kinetinė energija. Mechaninė energija. Darbas. Galia. Energija. Energijos tvermės dėsnis. Kinetinė ir potencinė energija. Mechaniniai svyravimai ir bangos. Mechaninių svyravimų sąvoka ir klasifikacija. Energijos virsmai vykstant svyravimams. Rezonansas. Harmoninis svyravimas. Fizinė ir matematinė svyruoklė. Vienos krypties svyravimų sudėtis. Statmenų harmoninių svyravimų sudėtis. Lisažu figūros. Slopinamųjų svyravimų diferencialinė lygtis ir jos sprendinys. Bangos tamprioje aplinkoje. Garso bangos. Infragarsas ir ultragarsas. Literatūra.

Fizika yra vienas iš gamtos mokslų. Žodis fizika yra kilęs iš graikų žodžio „physis“, reiškiančio gamtą.

Fizika įvairius gamtos reiškinius tiria stebėjimu ir eksperimentu. Stebėjimas – tai natūraliomis sąlygomis vykstančio reiškinio tyrimas, o eksperimento metu sudaromos dirbtinės sąlygos kuriam nors reiškiniui vykti. Mokslui vystantis, apibendrinant bandymais ir stebėjimais sukauptas žinias, kuriamos teorijos. Apibendrinant bandymų duomenis, nustatomi dėsniai. Taigi, fizikos tyrimo objektas yra mus supanti gamta. Gamtos dalis yra Žemė. Tai yra begalinė erdvė su joje esančiais kūnais (planetomis, žvaigždėmis, kometomis, asteroidais ir t. t.). Mes sakome, kad tai yra Visata. Erdvės dalį, kurios matmenys yra per 1020 m, vadiname Galaktika. Erdvės dalis, kurią galime tirti šiuolaikiniais galingais teleskopais ir radioteleskopais, vadinama Metagalaktika. Metagalaktikos matmenys apytiksliai yra 1026 m. Šis atstumas prilygsta 1010 šviesmečių. Dažnai jį vadiname Visatos spinduliu, nors tai neatitinka tikrovės. Palyginimui Žemės spindulys lygus 6,4 106 m.

  • Fizika Konspektas
  • Microsoft Word 1761 KB
  • 2013 m.
  • 112 puslapių
  • Vituti
  • Fizikos teorijos konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Fizikos teorijos konspektas. (2013 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizikos-teorijos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 12:53
×