Fizinę negalią turinčių asmenų teisės: lokalus ir globalus kontekstas


Fizinę negalią turinčių asmenų teisės lokalus ir globalus kontekstas.

Niekas nėra pasaugotas nuo likimo. Būti kažkuo kitokiu, tai nėra negalia. Fizinę negalią turintys asmenys yra lygiai tokie pat individai kaip ir mes, tik gaila, kad mūsų visuomenė sunkiai tai suvokia. Jei žmogus savo aplinkoje neturi tokio asmens, jam labai sunku suvokti, kad tai toks pat žmogus turintis tuos pačius poreikius, teises, pareigas, svajones ir gyvena tokį pat gyvenimą kaip ir visi, tiesiog jis turi prisitaikyti prie kitokių sąlygų. Neįgalieji puikiai tai daro, jie prisitaiko prie savo negalios ir aktyviai dalyvauja visuomenės veikloje. Neįgalieji – asmenys, kurie dėl įgimtų ar įgytų fizinių trūkumų visai arba iš dalies negali pasirūpinti savo asmeniniu ir socialiniu gyvenimu, įgyvendinti savo teisių ir vykdyti pareigų. Šie asmenys gali dalyvauti įvairiose konferencijose, keliauti ir plėsti savo akiratį taip pat ir globaliame kontekste, jiems sudarytos sąlygos, tačiau tai priklauso nuo jų pačių motyvacijos ir norų.

Jie turi teisę į švietimą, bet turbūt esame girdėję, kai tėvai renka parašus tam, kad jų vaikų klasėje neatsirastų neįgalus vaikas, ar baidosi savo vaikui leisti bendrauti si neįgaliu vaiku, tai daugeliui tėvų atrodo kažkas neįprasto, nepriimtino. Asmenys turintys negalią gali mokytis įvairiuose ugdymosi įstaigose, bet kaip žinoma, kaip kurios įstaigos nėra pritaikytos tam, taigi tai reikalauja didelių individo pastangų ir noro.

  • Sveikata Esė
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (803 žodžiai)
  • Brigita
  • Fizinę negalią turinčių asmenų teisės: lokalus ir globalus kontekstas
    10 - 3 balsai (-ų)
Fizinę negalią turinčių asmenų teisės: lokalus ir globalus kontekstas. (2015 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizine-negalia-turinciu-asmenu-teises-lokalus-ir-globalus-kontekstas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 07:25
×