Fizinė, verbalinė ir netiesioginė agresija: skirtumai tarp lyčių


Verbaline agresija. Agresija verbaline. Tyrimai apie paauglių agresyvumą. Paaugliu agresija kaip socialinis reiskinys referatai. Fizinė, verbalinė ir netiesioginė agresija : skirtumai tarp lyčių. Agresyvus elgesys ikimokykliniame amžiuje kursinis darbas. Verbalinė ir fizinė agresija. Vyru ir moteru kalbos skirtumai referatas. Fizinė, verbalinė ir netiesioginė agresija: skirtumai tarp lyčių.. Paaugliu agresyvumas tyrimai.

Pastaraisiais dešimtmečiais vaikų ir paauglių agresyvaus elgesio tyrimuose daug dėmesio skiriama agresyvaus elgesio formų analizei. Tokį susidomėjimą iš dalies paskatino agresyvaus elgesio tyrimai, kai agresyvus elgesys nustatomas remiantis bendraamžių pateikiamais elgesio vertinimais.

Fizinė, verbalinė ir netiesioginė agresija: skirtumai tarp lyčių Vilnius, 2011.

Berhowitzas (1989) teigia, kad egzistuoja reaktyvi ir instrumentinė agresija. Reaktyvi agresija yra įgimtas biologinis organizmo polinkis šalinti, atakuoti nemalonius stimulus. Instrumentinė agresija pasireiškia, kai agresorius siekia savo tikslo skriaudamas kitą asmenį.

Bjӧrkqvistas, Lagerspetz ir Kaukiainen (1992) teigia, jog agresyvus elgesys pasireiškia tam tikra seka: 1) tiesoiginė fizinė agresija; 2) tiesioginė verbalinė agresija; 3) netiesioginė agresija. Netiesioginė agresija suprantama kaip socialinė manipuliacija, agresijos objektas atakojamas netiesiogiai, agresorius lieka neidentifikuotas ir nenubaustas. Minėtų autorių tyrimai parodė, kad mergaičių netiesioginė agresija dramatiškai išriškėja apie 11 metų. Berniukų elgesiui būdinga tai, jog vidutinis fizinės agresijos lygis paauglystėja ima mažėti, ir pradedama keisti ne tik žodine, bet ir netiesiogine agresija. Tokį agresyvaus elgesio strategijų raidos pobūdį galima paaiškinti išaugusiais socialinias gebėjimais.

Tyrinėjant agresyvaus elgesio ypatumus, siekiant nustatyti agresyvaus elgesio formas, dažnai naudajama bendraamžių apklausa.

Vaiko agresyvaus elgesio forma priklauso nuo amžiaus ir nuo lyties.

Lietuvoje duomenų apie 8 – 14 m. vaikų agresyvaus elgesio formų skirtumus tarp lyčių nėra. Todėl vienas iš šio tyrimo tikslų – nustatyti berniukų ir mergaičių agresyvaus elgesio formų ypatumus skirtinguose amžiaus grupėse ir palyginti su kitų tyrimų, atliktų Vakarų šalyse, duomenimis.

  • MS PowerPoint 29 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (571 žodžiai)
  • Svetlana
  • Fizinė, verbalinė ir netiesioginė agresija: skirtumai tarp lyčių
    10 - 3 balsai (-ų)
Fizinė, verbalinė ir netiesioginė agresija: skirtumai tarp lyčių. (2011 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizine-verbaline-ir-netiesiogine-agresija-skirtumai-tarp-lyciu.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 15:55
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo