Fizines svyruoklės tyrimas


Fizinė svyruoklė. Matematines svyruokles svyravimo desniai. Slopinimo dekrementas. Slopinimo koeficiento fizikine prasme. Logaritminio slopinimo dekremento prasme. Fizikine svyruokle. Slopinimo koeficiento prasme. Logaritminis slopinimo dekrementas. Matematines svyruokles desniai. Nuo ko priklauso fizines svytuokles svyravimu periodas.

Darbo tikslas – susipažinti su fizinės svyruoklės svyravimo dėsniais ir ištirti jos savuosius bei slopinamuosius svyravimus. Teorinė dalis. Ką vadiname fizine svyruokle? Fizinė svyruoklė, tai bet kuris kietas kūnas, veikiamas sunkio jėgos svyruojantis apie horizontalią ašį, einančią per tašką o, esantį aukščiau kūno masių centro mc. Nuo ko priklauso fizinės svyruoklės savųjų svyravimų periodas? Paaiškinkite fizinės svyruoklės slopinamųjų svyravimų diferencialinę lygtį ir jos sprendinį. Kaip kinta slopinamųjų svyravimų amplitudė? Ką vadiname slopinimo dekrementu? Paaiškinkite logaritminio slopinimo dekremento fizikinę prasmę. Svyruoklės stabdys nesiekia skysčio. Svyruoklės stabdys siekia skystį. Išvados. Susipažinę su fizinės svyruoklės svyravimo dėsniais ir ištyrę jos savuosius bei slopinamuosius svyravimus padarėme išvadas, jog savosios svyruoklės svyravimų amplitudės yra didesnės, logaritminis slopinimo dekrementas yra gerokai mažesnis, svyravimų periodas yra artimesnis teoriniam svyravimų periodui, kurie lemia mažesnį periodų procentinį skirtumą, nei slopinančiosios svyruoklės.

Darbo tikslas – susipažinti su fizinės svyruoklką vadiname fizine svyruokle? Fizinė svyruoklė, tai bet kuris kietas kūnas, veikiamas sunkio jėgos svyruojantis apie horizontalią ašį, einančią per tašką o, esantįsvyravimai, kurie vyksta veikiant tik vidinei grąžinančiajai jėgai f1, vadinami savaisiais. Jeigu svyravimų periodą, be grąžinančiosios, dar veikia trinties jėga, tai sistemos mechaninė energija pamažu virsta vidine ir svyravimai slopsta. Savuosius ir tokius slopinamuosius svyravimus dar vadiname laisvaisiais. Realių slopinamųjų svyravimų diferencialinę lygtį gauname pagal antrąjį niutono dėsnį, kai sistemą veikia grąžinančioji (potencinė) jėga ir pasipriešinimo jėga. Čia r yra pasipriešinimo koeficientas. Taigi slopinamųjų svyravimų lygtį gauname užrašę ir pertvarkę antr iš amplitudės kitimo dėsnio matome, kad yra toks laikas , kuriam praėjus svyravimų amplitudė sumažėja e@2,7 kartų.

Toks laikas vadinamas relaksacijos laiku Iš čia plaukia slopinimo koeficiento fizikinė prasmė: :slopinimo koeficientas logaritminis slopinimo dekrementas – svarbiausia svyravimo slopimo charakteristika, kurio ssusipažinę su fizinės svyruoklės svyravimo dėsniais ir ištyrę jos savuosius bei slopinamuosius svyravimus padarėme išvadas, jog savosios svyruoklės svyravimų amplitudės yra didesnės, logaritminis slopinimo dekrementas yra gerokai mažesnis, svyravimų periodas yra artimesnis teoriniam svyravimų periodui, kurie lemia mažesnį periodų procentinį skirtumą, nei slopinančiosios svyruoklės.

  • Fizika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 55 KB
  • 2011 m.
  • 4 puslapiai (403 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ovidijus
  • Fizines svyruoklės tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Fizines svyruoklės tyrimas. (2011 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizines-svyruokles-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:24
×