Fizinio aktyvumo reikšmė vaiko vystymuisi


Sveikatos referatas. Įvadas. Fizinio aktyvumo samprata. Fizinio aktyvumo sąvoka ir svarba vaiko organizmui. Fizinio aktyvumo teigiami aspektai. Fizinio aktyvumo stoka ir pasekmės vaiko vystymuisi. Kvėpavimo sistema ir jos reikšmė vaiko organizmui. Taisyklingos laikysenos reikšmė vaiko gyvenime. Plokščiapėdystės svarba vaikui. Nutukimas. Išvados. Literatūra.


Jau vaikystėje ir paauglystėje susiformuoja sveikatos supratimas, įpročiai ir įgūdžiai visam gyvenimui. Kūno kultūros specialistai, mokslininkai bei pedagogai pabrėžia, fizinio aktyvumo skatinimo nuo pat vaikystės, reikšmę. Vaikai iš prigimties yra judrūs. Jie gimdami atsineša poreikį judėti, leidžiantį jam įsigyti patirties, fiziškai tobulėti. Šis poreikis pasireiškia įvairiais judriais žaidimais, bėgiojimu, išdykavimu, suaugusiųjų ir bendraamžių judesių ir veiksmų mėgdžiojimu, lenktyniavimu (Adaškevičienė E., 2004, p.54). Judesių mokymui ir sąmoningam jų valdymui, įgūdžių formavimuisi vaikystėje turi būti skiriamas pakankamas dėmesys. Judėjimas būtinas normaliam žmogaus gyvenimui. Manoma, kad patirtas fizinis aktyvumas vaikystėje ir paauglystėje teigiamai veikia sveikatą suaugus (Blair et al., 1992). Tačiau šiuolaikinė gyvensena ne tik neskatina fizinio aktyvumo, bet ir jį riboja ar net slopina. Menkas fizinis aktyvumas yra vienas būdingiausių modernios visuomenės gyvensenos bruožų. Dabartiniai suaugusieji dažnai slopina vaikų fizinį aktyvumą įvairiais draudimais, reikalavimais, todėl vaikai didžiąją dalį savo laisvalaikio praleidžia prie kompiuterinių žaidimų, žiūrėdami televizorių ar ruošdami namų darbus. E. Adaškevičienė (2004) teigia, kad jau pradinėje mokykloje vaikai labiau linkę rinktis pasyvesnę veiklą, kuri nenaudinga jų sveikatai. Tai viena svarbiausių didėjančio sergamumo priežasčių. Pedagogai ir tėveliai dažnai nori, kad vaikai būtų ramesni, panašūs į suaugusiuosius, bijo, kad nesusirgtų bėgiodami lauke žiemą, todėl siūlo jiems ramią veiklą, kuri sukelia mažiau problemų. Visa tai riboja jų fizinį aktyvumą, mažai laiko skiriama sportui. Fizinis neveiklumas ‚, įkalinimas kambaryje ’’, kūno mankštos stoka yra vaikų sveikatos rykštė(Adaškevičienė E., 2004, p.54).

Taigi, kūno kultūros specialistai, pedagogai: Adaškevičienė E., (2004), Grinienė E., (1998), Tamošauskas P. (2003) ir kt. teigia, kad fizinis aktyvumas vaikystėje yra gyvybiškai svarbus veiksnys, kuris užtikrina harmoningą vaiko vystymąsi, stiprina ir puoselėja sveikatą, teigiamai veikia raumenų, stuburo, imuninę ir endokrinines sistemas bei medžiagų apykaitą. Taip pat reguliarus fizinis aktyvumas gerina vaiko psichinę savijautą, nuotaiką, mažina stresą.

Judėjimas atlieka didelį vaidmenį kiekvieno žmogaus gyvenime. XX a. antrojoje pusėje sporto mokslo atstovai ir medikai aktyviai tyrinėjo su judėjimu – fiziniu aktyvumu susijusius klausimus. Ir tai suprantama, nes fizinis aktyvumas yra glaudžiai susijęs su sveikata.

Taigi, fizinis aktyvumas yra labai svarbus augančiam ir bręstančiam organizmui. Judėjimas ir veikimas leidžia vaikui tapti ir išlikti stipresniam ir sveikesniam.

  • Sveikata Referatai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Sandra
  • 13 puslapių (2281 žodis)
  • Sveikatos referatai
  • Microsoft Word 26 KB
  • Fizinio aktyvumo reikšmė vaiko vystymuisi
    10 - 2 balsai (-ų)
Fizinio aktyvumo reikšmė vaiko vystymuisi. (2015 m. Rugsėjo 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/fizinio-aktyvumo-reiksme-vaiko-vystymuisi.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:32