Fizinio aktyvumo svarba žmogaus sveikatai


Fizinis aktyvumas. Įvadas. Fizinio aktyvumo samprata. Fizinio aktyvumo nauda. Fizinio aktyvumo veiklų rūšys. Vaikščiojimas. Bėgimas. Šiaurietiškas ėjimas. Kalanetika. Funkcinės treniruotės. Mankšta su mankštos juostomis. Mankšta su minkštais kamuoliukais. Joga. Fizinio aktyvumo rekomendacijos.


Sveika gyvensena – tai kasdienis gyvenimo būdas, kuris stiprina ir tobulina organizmo rezervines galimybes, padeda žmogui išlikti sveikam, išsaugoti ar net gerinti savo sveikatą. O fizinis aktyvumas – itin svarbus sveikos gyvensenos komponentas, darantis didžiulę įtaką žmogaus psichologinei, socialinei bei ekonominei gerovei. Svarbu paminėti, jog nebūtina intensyviai sportuoti, jog pajustume teigiamą judėjimo naudą. Sveikatą gerinantis fizinis aktyvumas gali būti įtrauktas į mūsų kasdieninę veiklą, tokią kaip namų ruoša, darbas, mobilumas, laisvalaikis. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog nepakankamas fizinis aktyvumas yra vienas pagrindinių rizikos veiksnių, lemiančių sergamumą lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis.

Fizinis aktyvumas – tai bet kokie kūno judesiai, kuriuos sukelia raumenų susitraukimai. Kad raumenys galėtų susitraukti ir atlikti tam tikrą darbą, reikalinga energija ir deguonis. Fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių organizmo energijos sunaudojimo veiksnių ir todėl yra svarbus organizmo energijos balansui palaikyti. Fizinis aktyvumas gali reikštis penkiose žmogaus gyvenimo srityse: laisvalaikio, profesinėje ,namų ruošos, mobilumo (transporto) ir sporto. Įvairių fizinio aktyvumo rūšių panaudojimas asmens gyvenime yra būtinas gerai sveikatai pasiekti ir palaikyti. Nebūk pasyvus, rūpinkis savo sveikata!

Žmogaus organizmo reakcija į fizinį krūvį priklauso nuo fizinio aktyvumo rūšies, formos, dažnumo, intensyvumo, trukmės ir poilsio intervalų, bendrai galima teigti, kad jo bendras poveikis suaugusių organizmui yra labai teigiamas.

  • MS PowerPoint 3044 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1225 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelija
  • Fizinio aktyvumo svarba žmogaus sveikatai
    10 - 3 balsai (-ų)
Fizinio aktyvumo svarba žmogaus sveikatai. (2020 m. Rugpjūčio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizinio-aktyvumo-svarba-zmogaus-sveikatai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 16:45
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo