Fizinio lygio topologija


Topologijos. Magistralės topologija. Žvaigždės topologija. Žvaigždės - magistralės topologija. Žiedo topologija. Mišrios topologija. Tinkelio topologija. Fizinė ir loginė tinklo topologija. Fizinė tinklo topologija. Loginė tinklo topologija. Bevielio ryšio topologijos.

Tipiška magistralės(multi-access) topologija yra koaksialinis kabelis, kuris jungia visus tinklo mazgus lygiagrečiai. Kabelio galuose uždėtos suderinimo varžos, o kompiuteriai jungiami per specialius atšakotuvus (angl. BNC conector). Nei vienas iš kompiuterių neturi prioriteto. Visi sujungti įtaisai „klausosi” linija perduodamų duomenų ir paima tuos paketus, kurie yra jiems adresuoti. Tokiame tinkle nėra išorinių įrenginių, kas daro magistralės tinklus paprastus ir nebrangius. Iš kitos pusės, šių tinklų veikimas, atstumai ir funkcijos yra smarkiai apribotos. Dėl kolizijų, magistralės topologijos tinkle duomenų perdavimo greitis yra nedidelis, tik iki 10 Mbit/s. Visi kompiuteriai sujungiami tiesiogiai prie šio kanalo, o duomenys perduodami kanalu į abi puses. Pagrindinis šio jungimo būdo trūkumas yra tai, kad pažeidimas tinklo vienoje padaro neveiksnų visą tinklą. 

Žvaigždės topologijos tinkluose egzistuoja jungtys su tinklo prietaisais; šios jungtys išeina iš vieno taško, kartotuvo ar komutatoriaus. Komutatorius nustato susijungimo kelius tarp norinčių keistis informacija prietaisų. Kiekvienas prietaisas šioje topologijoje gali nepriklausomai priimti informaciją, netrukdydamas kitam. Šie prietaisai dalijasi esamą komutatoriaus pralaidumą (angl. bandwith). Žvaigždės topologijos pavyzdys yra Ethernet tipo tinklai. Žvaigždė tapo pagrindine struktūra šio tipo tinkluose. Ji nukonkuravo magistralės ir žiedo topologijas.

  • Informatika Aprašymas
  • Microsoft Word 1699 KB
  • 2016 m.
  • 5 puslapiai (854 žodžiai)
  • Ernestas
  • Fizinio lygio topologija
    10 - 4 balsai (-ų)
Fizinio lygio topologija. (2014 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizinio-lygio-topologija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 14:54
×