Fizinio pajėgumo tyrimas ir vertinimas


Fizinio pajėgumo tyrimas ir vertinimas. Įvadas. Fizinis pajėgumas. Su sveikata susijusio fizinio pajėgumo komponentai. Įtaka žmogaus gyvenimo kokybei ir sveikatai. Fizinio pajėgumo tyrimas ir vertinimas. EUROFIT fizinio pajėgumo testai. Fizinio pajėgumo vertinimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Aktualumas - fizinis pajėgumas, aktyvus gyvenimo būdas turi tiesioginį ryšį su žmogaus sveikata. Gaila, tačiau tyrimai rodo, jog daugėja žmonių, kurie yra silpnesnės fizinės sveikatos, nebėra tokie fiziškai pajėgūs. Todėl kiekvienam svarbu žinoti fizinio pajėgumo esmę žmogaus sveikatai ir kaip reikėtų lavinti savo fizinę sveikatą. Darbo tikslas – apžvelgti fizinio pajėgumo tyrimą ir vertinimą. Uždaviniai : Supažindinti su fizinio pajėgumo sąvoka ir jo reikšme žmogaus sveikatai. Aptarti kas turi įtakos fizinio pajėgumo lavinimui. Pristatyti fizinio pajėgumo EUROFIT testus ir fizinio išsivystimo rodiklius.

Fizini pajėgumas yra tokia būklė, kai žmogus normaliai dirbdamas nepavargsta, t.y. išlieka energingas ir gerai jaučiasi. ( Muliarčikas , Volbekienė , 2007 ) Fizinis pajėgumas yra svarbi sudedamoji sporto, fizinio lavinimo, sveikatos, sveikos gyvensenos ir visuotinės gerovės dalis. Tikslūs ir patikimi fizinio pajėgumo kriterijai yra labai svarbūs kiekvienam studentui. Fizinio pajėgumo suvokimas ir žinios apie fizines galias gali turėti didelę įtaką, stengiantis pažinti save, išlaikyti kondiciją, pasirengti būsimai profesijai. ( J. Poderys , 2000m. ).

Siekti fizinio pajėgumo reikia dėl dviejų svarbiausių priežasčių. Pirmiausia, fizinis pajėgumas gali pagerinti kiekvieno asmens gyvenimo kokybę. Antra, fizinis pajėgumas gali sustiprinti sveikatą.(Muliarčikas, Volbekienė , 2007 ).

Nustatant su sveikata susijusį pajėgumą, labai svarbu yra įvertinti funkcines galimybes. Tai padeda parengti individualią sveikatos stiprinimo fiziniais pratimais programą. (Volbekienė, Kavaliauskas , 2002).

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 190 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (766 žodžiai)
  • Evelina
  • Fizinio pajėgumo tyrimas ir vertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Fizinio pajėgumo tyrimas ir vertinimas. (2014 m. Lapkričio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizinio-pajegumo-tyrimas-ir-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 14:07
×