Fizinio savivaizdžio formavimas


Įvadas. Kūno sudėjimo tipas. Fizinis išsivystimas. Kūno masės indekso savianalizė. Liemens ir klubų santykio nustatymas. Riebalų kiekis organizme. Fizinio aktyvumo kontrolė. Optimalaus fizinio krūvio pulso dažnio ribų nustatymas. Individuali kūno formavimo programa. Pratimai kojoms, sėdmenims. Šuoliukai vietoje. Pritūpimai. Pratimai pilvo presui. Atsilenkimai. „Plank“.


Sveikata – svarbiausias dalykas žmogaus gyvenime. Kai kurie mūsų kasdien sportuoja, rūpinasi sveika mityba, stengiasi išlaikyti puikias kūno formas ir tuo pačiu išlikti kuo sveikesniu, atsparesniu ligoms. Šių dienų visuomenėje ypač svarbus fizinis aktyvumas, nes tobulėjant technologijoms, vis didesnė dalis visuomenės tampa pasyvi, neaktyvi. Daugelį fizinių darbų už mus atlieka robotai, įvairios mašinos. Daugelio žmonių darbas tapo sėdimas, ne judant raumenims, o protiškai mąstant. Tai vėliau itin neigiamai paveikia ne tik išorinį grožį, bet ir sveikatą. Sportiškas kūnas nėra vien grožis, tai tuo pačiu ir puiki sveikata. Deja, kuomet pasaulyje itin greitas gyvenimo tempas, vis rečiau maitinamės sveikai, verčiau renkamės greitą maistą, vis mažiau laiko skiriame sau.

Atrasti ir palaikyti savo sveiką gyvenimo būdą reikia visų pirma noro bei motyvacijos. Motyvacija, grįsta vertybėmis ir idealais – pagrindinis kelias į sveikatos ir sveiko gyvenimo būdo tobulinimą. Turint motyvacijos bei noro, reikalinga tinkamos ir patikrintos žinios apie save, savo fizinį išsivystymą bei žinios apie sveiko gyvenimo būdo dėsnius.

Matuojame ūgį ir svorį. Ūgis – 1,64m, svoris – 57kg.

Pagal įvertintus rodiklius, darome išvadą, kad KMI yra optimalus, svoris idealus. Patologijos nėra.

Asmens juosmens ir klubų santykio nustatymas - būdas nustatyti, ar kūno svoris yra idealus ir kokia sveikatos sutrikimų rizika. Liemens ir klubų santykis rodo riebalų pasiskirstymą organizme. Kuo šis skaičius didesnis, tuo daugiau riebalų yra pilvo srityje. Tokiais atvejais kalbame apie vadinamąjį „obuolio“ tipą. „Kriaušės“ tipui priskiriamiems žmonėms (tiems, kurie turi mažesnį liemens ir klubo santykį išreiškiantį skaičių) riebalai pasiskirsto ant klubų, šlaunų ar sėdmenų.Matuojame liemens ir klubų apimtis ir nustatome juosmens klubų santykį. Gautus duomenis įvertiname:

  • Microsoft Word 240 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1367 žodžiai)
  • Kolegija
  • Manta
  • Fizinio savivaizdžio formavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Fizinio savivaizdžio formavimas. (2017 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizinio-savivaizdzio-formavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 06:11
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo