Fizinio teorija


Aktyvumo teorija. Netreniruoto zmogais pulsas. Netreniruoto ir treniruoto zmogaus pulsas. Fizinio aktyvumo teorija. Fizinio aktyvumo teorijos. Hipodinamija kursinis darbas. Techninio rengimo uždaviniai, priemonės ir metodai.

Judesys. Jo reikšmė gyviems organizmams. Pagrindiniai sveikatos rizikos faktoriai (veiksniai) ir galimybė kovoti prieš juos sistemingu fiziniu aktyvumu? Sistemingo fizinio aktyvumo įtaka žmogaus organizmo medžiagų apykaitai. Sisteminga fizinė treniruotė ir širdies-kraujagyslių sistema. Treniruotos širdies veiklos ypatumai. Sistemingo fizinio aktyvumo poveikis išorinio kvėpavimo sistemai. Žmogaus judėjimo aparatas. Jo sistemingo aktyvumo įtaka žmogaus organizmo funkciniam lygiui. Sveikatos sąvoka ir apibrėžimas? Kas tai yra sveika gyvensena? Nuo kokių rizikos veiksnių ir kiek priklauso gyventojų sveikatos būklė? Kas tai yra abstinencinis sindromas? Pagrindiniai sveikos mitybos principai ? Kuo žmogaus organizmui svarbūs baltymai ? Kas tai yra stresas ir kaip jį kontroliuoti? Kas tai yra asmens higiena ir kokia jos reikšmė? Kokie yra pagrindiniai racionalaus darbo principai? Odos funkcija ir higiena. Fizinės treniruotės apimties ir intensyvumo sąvokos? Pagrindiniai fizinio ir techninio rengimo uždaviniai ir priemonės. Pagrindiniai teorinio ir psichologinio rengimo uždaviniai. Jėgos fizinė ypatybė, jos ugdymo metodai ir priemonės. Greitumo, lankstumo, vikrumo fizinės ypatybės, jų ugdymo priemonės. Ištvermės fizinė ypatybė, jos ugdymo metodai ir priemonės.

Judesys – kiekvieno gyvo organizmo pagrindinė f-ja. Visi gyvena tik tol, kol turi galimybę judėti. Žmogaus judėjimą atlieka: kaulai, jų jungtys ar sąnariai, raumenys, raiščiai, sausgyslės. Tačiau pačiame judesio atlikime (kaip pagalbininkai) dalyvauja visi organai ir jų sistemos.

Visi teigiami pakitimai vyksta per teigiamus pakitimus raumenyse, kurie yra visuose gyvuose organizmuose (žmogaus kūne yra 640 raumenų). Atliekant judesius, aktyvėja visų organų veikla. Judesiai- fizinio krūvio pagrindas. Nuo judesių visi mūsų organai darosi labiau treniruoti, o kartu ir sveikesni.

Hipodinamija-nepakankamas fizinis aktyvumas. Panaikinus hipodinamiją, galima sumažinti ir kitus rizikos faktorius, kurie veikia žmogaus sveikatą.

Pagrindiniai sveikatos rizikos faktoriai (veiksniai) ir galpadidintas cholesterino ( blogųjų neprisotintų lipidų) riebalų kiekis kraujyje juo daugiau rizikos faktorių turi žmogus, juo didesnė tikimybė susirgti išėmine širdies liga. Fizinis aktyvumas sumažina padidintą kraujospūdį, neišsivysto hipodinamija (nepakankamas fizinis aktyvumas), mažina cholesterolio kiekį (koncentraciją) kraujyje, mažėja kūno svoris (gerėja medžiagų apykaita), nuima nervinę įtampą (vienos smegenų dalys dirginamos, kitos sl nuo sportavimo gerėja ir gilėja medžiagų apykaita. Treniruotų žmonių skrandžiuose neužsiguli maistas (nes virškinimas nesutrikęs), geriau išsiskiria fermentai, gilėja ir gerėja medžiagų skaidymo procesai.

Treniruotos širdies veiklos ypatumai.

Treniruota širdis gali išstumti 100ml kraujo, netreniruota- beveik dvigubai mažiau. Taigi, treniruota širdis įgauna didesnę susitraukimo jėgą. Netreniruota širdis, lyginant su treniruota, per parą padaro 1400 susitraukimų daugiau. Treniruotai širdžiai pulsas gali nukristi iki 30 susitraukimų per minutę (ramybės būsenoje). Netreniruoto žmogaus pulso max gali būti 120, ttreniruojantis, retėja įkvėpimų skaičius per minutę: treniruotas žmogus per minutę įkvepia 8-12, o netreniruotas-nuo 17 iki 120 kartų. Gyvybinis plaučių tūris –kiekis, kuri max gali įkvėpti žmogus. Treniruotas vyras-8 l. , netreniruotas- 4,5-5 l. Treniruota mergina-6 l. , netreniruota- 2,5-3 l. Dėl padidinto kraujospūdžio (t. , kai be saiko vartojama kava, druska, alkoholis, tabakas, yra nutukimas) išsivysto hipertonija. Sveikata- tai daugiau negu laisvė nesirgti, laisvė nekentėti skausmų, laisvė per anksti nemirti. Sveikata tai visapusiška fizinė, dvasinė ir socialinė žmogaus gerovė. Ji glaudžiai susijusi su žmogų supančia aplinka. Sveikatą netgi galima išreikšti tam tikra formule.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (1794 žodžiai)
  • Ovidijus
  • Fizinio teorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Fizinio teorija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizinio-teorija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 11:20
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo