Fizinis aktyvumas šaltuoju metų laiku


Įvadas. Fizinis aktyvumas. Fizinės veiklos poveikis žmogaus organizmui. Žiemos sportas ir antsvoris. Fizinis aktyvumas šaltuoju metų laiku. Slidinėjimas sveikatos labui. Bėgiojimas. Grūdinimasis. Šiaurietiškas ėjimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Visame civilizuotame pasaulyje būtent sportiška figūra laikoma ne tik sveikatos, bet ir atsakingo požiūrio į gyvenimą požymiu. Fizinis aktyvumas yra geros sveikatos, socialinės ir ekonominės gerovės sąlyga. Mokslo ir technikos progreso amžiuje žmogus vis mažiau juda. Pasyvi veikla suprantama, kaip sėdėjimas darbo vietoje, namuose prie televizoriaus ar kompiuterio. Taigi šiuolaikiniam žmogui dažnai būdingas nepakankamai aktyvus gyvenimo būdas.

Skatina pasitikėjimą savimi, didina orumą ir savivertę. Fiziškai aktyvūs žmonės dažniau jaučiasi sveiki ir pasitikintys savimi nei pasyviai leidžiantys laiką.

Daugelis sveikatos specialistų įsitikinę, kad pagrindinė svorio didėjimo priežastis yra judėjimo stoka: dėl to sumažėja raumenų masė ir sulėtėja medžiagų apykaita. Intensyviai judant medžiagų apykaita gali laikinai pagreitėti 20 – 30 procentų. Baigus treniruotę, metabolizmas pamažu sulėtėja iki įprasto, bet per tą laiką spėjama atsikratyti nemažai kalorijų. Štai kodėl norint suliesėti patartina daugiau judėti.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad fizinis aktyvumas yra tiesiogiai susijęs su sveikata:

Reguliarus judėjimas, mankšta veikia ne tik vieną kurį nors organą ar

Taigi, pasitelkite valią ir užsispyrimą – gera savijauta tikrai verta valandos, kurią „pavogsite“ iš įtemptos savo dienotvarkės.

Naužemys R., Saplinskas J. Harmoningo kūno formavimas, Vilnius, 1998. 109-116psl.

„Šalto vandens smūgis grožiui ir sveikatai“, Natūralioji medicina, 2014 sausis, Nr. 1,

„Šiaurietiškas ėjimas – daugiau nei sportas“, Natūralioji medicina, 2015 balandis, Nr. 4,

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2665 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglė
  • Fizinis aktyvumas šaltuoju metų laiku
    10 - 1 balsai (-ų)
Fizinis aktyvumas šaltuoju metų laiku. (2016 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizinis-aktyvumas-saltuoju-metu-laiku.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 07:58
×