Fizinis aktyvumas sergant cukriniu diabetu


Fizinis aktyvumas sergant cukriniu diabetu. Tikslas pristatyti kokia fizine veikla gali užsiimti žmonės sergantys cukriniu diabetu. Kas tai? Cukrinis dia­be­tas yra lė­ti­nė li­ga. Sergamumo cukriniu diabetu prognozė. Šaltinis IDF atlikti tyrimai. Fizinė veikla. Fizinė veikla yra svarbi diabetinio gydymo sudedamoji dalis. Mankšta – geras vaistas nuo visų ligų. Pratimai. Mankštinkitės ant laiptų. Pabandykite tik pirštų galais užkopti laiptais vieną aukštą. Blauzdų raumenų tempimas delnais atsiremkite į sieną. Pratimai ant kėdės laikydami rankas kryžmai ant krūtinės. Esant fizinei veiklai, panaudojami gliukozės rezervai. Tiesa kad. Svarbu fizinę veiklą suderinti su reguliaria mityba ir vaistų vartojimu. Fizinės veiklos apimtys turi būti suderintos su paciento amžiumi ir fizine būkle. Patariama sportuoti bent tris kartus per savaitę ne mažiau kaip 20-40 minučių. Dėkoju už dėmesį !


Fizinė veikla yra svarbi diabetinio gydymo sudedamoji dalis. Fizinę veiklą tinkamai derinant su medikamentais, galima pasiekti itin gerų rezultatų. Reguliari fizinė veikla turi daug teigiamų savybių ir padeda: Deginti kalorijas ir mažinti kūno masę; Didina organizmo jautrumą insulino poveikiui; Mažina kraujospūdį; Gerina širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą; Teigiamai veikia gliukozės ir riebalų apykaitą; Didina raumenų ir kaulų masę, bei stiprumą;.

Esant fizinei veiklai, panaudojami gliukozės rezervai, todėl gliukozės koncentracija kraujyje gali mažėti. Tačiau tai priklauso nuo fizinės veiklos pobūdžius, todėl gliukozės koncentracija kraujyje gali kisti skirtingai.

Tiesa, kad intensyvi fizinė veikla, veikdama organizmą kaip tam tikras stresas, gali padidinti gliukozės koncentraciją kraujyje. Dėl šios priežasties po tokios fizinės veiklos sergantis diabetu asmuo gali būti priverstas pakartoti insulino dozę;.

Svarbu fizinę veiklą suderinti su reguliaria mityba ir vaistų vartojimu.

  • MS PowerPoint 1110 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (403 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vitalija
  • Fizinis aktyvumas sergant cukriniu diabetu
    10 - 4 balsai (-ų)
Fizinis aktyvumas sergant cukriniu diabetu. (2016 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/fizinis-aktyvumas-sergant-cukriniu-diabetu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 20:46
×