Fizinių asmenų bankrotas kursinis darbas


Įvadas. Fiziniams asmenims keliami reikalavimai. Sąžiningumo principas. Skoliniai įsipareigojimai. Kiti reikalavimai. Fizinio asmens bankroto procesas. Pareiškimo iškelti fizinio asmens bankroto bylą nagrinėjimas teisme. Fizinio asmens bankroto bylos iškėlimas. Bankroto planas. Fizinio asmens bankroto argumentacija. Teigiamos pusės. Neigiamos pusės. Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas ir problematika: Fizinių asmenų bankroto klausimai yra labai svarbūs šiandieninėje Lietuvoje ne tik teisės specialistams (teisėjams, notarams, advokatams ir pan.), bet ir kiekvienam fiziniam asmeniui, kuris turi nustatytą dydį įsiskolinimų kreditoriams ir nebegalėdamas jų padengti prarado mokumą. Taip pat, šis darbas gali būti naudingas teisės studijų studentams, besidomintiems, ar ateityje plėtosiantiems fizinių asmenų bankroto temą.

Šios temos aktualumas tapo ypatingai svarbus po to, kai 2013 metų kovo 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos Fizinių asmenų bankroto įstatymas. Šiuo įstatymu nustatyti kriterijai, kuriuos turi atitikti fizinis asmuo,- pareiškėjas dėl bankroto bylos iškėlimo. Taip pat, sureguliuotas fizinio asmens bankroto procesas. Iki šiol LR galėjo bankrutuoti, tik juridiniai asmenys, todėl tai yra nauja bankroto rūšis. Nagrinėti fizinių asmenų bankroto ypatumus skatina ir vis didėjantis fizinių asmenų bankroto skaičius. Pažymėtina ir tai, kad šis įstatymas turi grįžtamąją galią, todėl bankrutuoti gali ir tie asmenys, kurie buvo praradę mokumą dar prieš įsigaliojant šiam įstatymui, todėl jis yra aktualus kiekvienam asmeniui praradusiam mokumą. Akivaizdu, kad ši bankroto rūšis tampa vis aktualesnė.

Darbo tikslas: atskleisti fizinių asmenų bankroto ypatumus, įtvirtintus 2012 m. gegužės 10 d. Lietuvos Respublikos Fizinių asmenų bankroto įstatyme

Darbo uždaviniai:

Aptarti reikalavimus keliamus fiziniam asmeniui pareiškiančiam pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo.

Aptarti fizinio asmens bankroto procesą.

Aptarti LR Fizinių asmenų įstatymo gerąsias ir blogąsias puses.

Darbo metodas: Siekiant užsibrėžto darbo tikslo bei įgyvendinant numatytus uždavinius, naudojama įstatymo bei kitų literatūros šaltinių analizė.

Fizinio asmens bankrotas – tai teisinė procedūra, kuria skolininkas pareiškia, kad nebegali vykdyti savo įsipareigojimų kreditoriams, kurių įvykdymo terminas jau yra pasibaigęs, t.y. pareiškėjas yra tapęs nemokus prieš paduodant pareiškimą teismui dėl bankroto. Pagrindinis šio įstatymo tikslas padėti atstatyti fizinio asmens finansinį pajėgumą, per nustatytą laiką, vykdant sudarytą ir teismo patvirtintą bankroto planą.

Nuo 2013 metų kovo 1 dienos Fizinių asmenų bankroto įstatymu įtvirtinta fizinių asmenų bankroto galimybė. Šios procedūros atliekamos civilinio proceso tvarka. Šis įstatymas pagaliau leido ir LR piliečiams bankrutuoti bei suvienodino verslo formų lygiateisiškumą, nes iki šiol asmenys besiverčiantys individualia veikla bankrutuoti negalėjo ir visos skolos tekdavo individualios įmonės savininkui, kuris turėjo gyventi su visomis skolomis, nors ir realiai negalėdamas jų grąžinti,

Taigi, siekiant atskleisti pasirinktos temos aktualumą ir problematiką, savo darbe apibūdinsiu fizinių asmenų bankroto įstatymo taikymą, fizinio asmens bankroto procesą bei šio įstatymo savybes.

Sąžiningumas reiškia dorovinį atsakingumo jausmą už savo poelgius, tai paties žmogaus gebėjimas vertinti savo poelgius pagal moralės reikalavimus. Kiekvieno asmens sąžiningumą, kuris paduoda pareiškimą dėl bankroto bylos jam iškėlimo vertina teismas, kadangi fizinių asmenų bankrotui yra keliami sąžiningumo atitikmens kriterijai.

Taip pat, kita būtina sąlyga norint bankrutuoti fiziniam asmeniui yra tai, kad jis neturi būti sudaręs kreditorių teisias pažeidžiančių sandorių. Pagal FABĮ 5 str. 8 d. 2 p. jei paaiškėja, jog fizinis asmuo per paskutinius trejus metus iki pareiškimo iškelti bankroto bylą priėmimo prarado mokumą dėl LR civilinio kodekso (toliau – CK) 6.67 straipsnyje nurodytų sudarytų sandorių, kurie pažeidžia kreditorių teises, o pareiškėjas neprivalėjo jų sudaryti, ar atlikti kitokių veiksmų, kurie CK nustatyta tvarka laikomi nesąžiningais. Viena iš dažniausiai pasitaikančių šio nesąžiningumo formų, tai sandoriai, kuriasi specialiai siekiama pabloginti savo finansinę padėtį, siekiant atitikti FABĮ nustatytus kriterijus dėl įsiskolinimų dydžio.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3993 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Fizinių asmenų bankrotas kursinis darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
Fizinių asmenų bankrotas kursinis darbas. (2016 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/fiziniu-asmenu-bankrotas-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 11:21
×