Fizinių asmenų turto draudimas


Turtas. Pastatų dradimas Draudimo objektas. Pastatų draudimo rizikos. Nedraudžiamos rizikos bei nekompensuojami nuostoliai. Namų ūkio turto draudimas Draudimo objektas. Namų ūkio turto draudimo rizikos. Nedraudžiamos rizikos bei nekompensuojami nuostoliai. Draudimo suma bei įmokos. Išvados. Naudota literatūra.

2003 metų rugsėjo menesį Lietuvos Respublikos Seimo priimtame Lietuvos Respublikos draudimo įstatyme yra išskirtos dvi turto draudimo grupės, o būtent: turto draudimas nuo gaisro ar gamtinių jėgų bei turto draudimas nuo kitų žalų. Europos Sąjungos direktyvos priede yra numatyta šių dviejų draudimo grupių skirtumai. Turto draudimas nuo gaisro bei gamtinių jėgų apima ugnies, sprogimo, vėtros (uragano), kitų gamtinių jėgų, atominės energijos, žemės nusileidimo bei žemės nuslydimo rizikas. Draudžiant turtą nuo kit žalų yra kompensuojami krušos, šalčio bei įvairių kitų priežasčių (pvz., vagystės ar vandalizmo) padaryti draudėjų turto nuostoliai.

Pastatai, bei namų ūkio turtas yra dvi praktikoje dažniausiai sutinkamos turto draudimo objektų grupės, draudžiamos nuo įvairiausių aplinkos grėsmių

Draudimo objektas. Asmeninis nekilnojamasis turtas - tai yra butas, namas, sklypo teritorijoje esantys statiniai ir kiti priklausiniai. Pastatai yra statinys, kurio paskirtis apsaugoti žmones bei gyvūnus nuo išorės poveikių. Išorės poveikiams yra priskiriami tiek įvairūs gamtos reiškiniai (pvz.., lietus, vėjas, kruša ar šaltis), tiek ir žalą darantys gyvūnaibei žmonių veiksmai. Tam. kad žmogus būtų apsaugotas nuo šalčio, vėjo bei kitų gamtos reiškinių, statinys turi turėti ne tik stogą bet ir visas keturias sienas. Pagal šį apibrėžimą troleibusų stotelėje įrengtas paviljonaa nebus laikomas pastatu.

Draudimo sutartyje (ar draudimo rūšies taisyklėse) yra pateikiamas tikslus draudžiamo objekto požymių aprašymas. Draudžiant pastatą nuo įvairių grėsmių yra apdraudžiamos dažniausiai ne tik pastato grindys, sienos bei stogas, bet ir įrengimai, tarnaujantys namo priežiūrai ar gyvenimo patogumui, jei jie yra pastato viduje ar patvirtinti pastato išorėje. Minėtieji įrengimai yra išvardinami draudimo sutartyje (ar draudimo rūšies taisyjkėse) ir dažniausiai apima pastatų šildymo sistemas (kuro krosnis, radiatorius bei kuro atsargas), televizijos antenas, laiptinių apšvietimo prietaisus, įmontuotos spintos bei buitinių atliekų kaupimui skirtus konteinerius.

Pastatų draudimo rizikos. Pastatai dažniausiai yra draudžiamo nuo gaisro (įskaitant ir sprogimą bei žaibo trenkimą) vėtros, krušos, vandens nutekėjimo, vamzdynų trūkimo (vandentiekio, šildymo, kanalizacijos tinklų avarijos ar šiluminių tinklų avarijos), pilotuojamo skraidymo aparato atsitrenkimo ar nukritimo, vandalizmo, vagystės, apiplėšimo ar kitos trečiųjų asmenų neteisėtos veiklos bei žemės drebėjimo.

Draudimas nuo gaisro yra didžiausią reikšmę turinti turto draudimo rūšis. gaisro metu turtui padaryti nuostoliai, aišku, yra kur kas didesni nei vandens nutekėjimo, krušos ar kokio nors kito draudiminio įvykio sąlygoti nuostoliai. Kitos rizikos nesunaikina visų draudėjų turto ir sukelia tik dalinius nuostolius, tuo tarpu gaisras dažniausiai sąlygoja visišką draudėjų turto sunaikinimą, t.y. jo metu turtui padaryta žala prilygsta turto, turto turėto prieš draudiminį įvikį, vertei. Norėdami įvertinti perimamos gaisro rizikos dydį draudikai turi atsižvelgti tiek į pastato konstrukciją, paskirtį bei apsaugą, tiek ir į išorinius veiksmus. Pastato konstrukcija yra tiesiogiai susijusi su pastato atsparumu ugniai, turinčiam lemiamą reikšmę tikimybiniam nuostolių paskirstymui bei materialiniam nuostolių vidurkiui. Vertinan pastato atsparumą ugniai, demesys yra skiriamas į:

  • Draudimas Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2601 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksandra
  • Fizinių asmenų turto draudimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Fizinių asmenų turto draudimas. (2016 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/fiziniu-asmenu-turto-draudimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:37
×