Fizinių pratimų įtaka nėščiūjų organizmui


Kineziterapija kegelio pratimai. Kegelio pratimai moksliniai darbai. Pratimai nėščiosioms. Manksta nesciosioms isvados. Kegelio pratimai kineziterapija. Pratimai nesciosioms vandenyje.

Kūno kultūros referatas. Fizinių pratimų įtaka nėščiųjų organizmui. Santrauka. Fizinio aktyvumo poveikis ir jo svarba motinai ir vaisiui. Kineziterapija skirtingais nėštumo laikotarpiais. Specialūs ritminės gimnastikos pratimai nėščiosioms. Relaksacijos (atsipalaidavimo) pratimai. Kegelio pratimai. Išvados. Priedai. Pratimai nugarai. Pratimai stiprinantys tarpvietės raumenis. Pratimai klubo sąnario paslankumui didinti.


1. 65 % nėščiųjų atlikinėti specialiuosius pratimus pradėjo II nėštumo trimestre ir tik 10 % sportavo prieš nėštumą. Salėje dariusių pratimus nėščiųjų svorio prieaugio rezultatai statistiškai patikimi II ir III trimestruose, o AKS rezultatai statistiškai nėra reikšmingi nei II nei III nėštumo trimestruose.

2. Dariusių pratimus vandenyje nėščiųjų svorio prieaugio rezultatai statistiškai patikimi II ir III trimestruose, o AKS rezultatai statistiškai nėra reikšmingi nei II nei III nėštumo trimestruose.

3. Mišriomis sąlygomis atlikinėjusių pratimus nėščiųjų svorio prieaugio ir AKS rezultatai statistiškai patikimi II ir III nėštumo trimestruose.

4. Moterų atlikinėjusių pratimus mišriomis sąlygomis (salėje ir vandenyje) nėštumo eiga, svorio prieaugis, AKS duomenys, kūdikio savijauta ir antropometriniai duomenys yra geresni (II ir III trimestruose) iš visų tyrime dalyvavusių respondenčių.

5. 87 % tiriamųjų patiria stresines situacijas, todėl 67,4 % yra dirglios, o dirglumas didžiausias I trimestre. Fiziniai pratimai pagerino savijautą, visos tiriamosios geriau miega ir jaučiasi žvalios.

6. Geriausiai valgo, miega ir yra ramūs vaikai moterų, kurios atlikinėjo pratimus mišriomis sąlygomis, blogiau valgo ir miega kūdikiai, kurių motinos atlikinėjo pratimus tik vandenyje. Didesnio ūgio naujagymiai ir turintys didžiausią svorį gimė moterims atlikinėjusių pratimus mišriomis sąlygomis.

  • Kūno kultūra Referatai
  • 2013 m.
  • Aleksandra
  • 10 puslapių (3262 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kūno kultūros referatai
  • Microsoft Word 2346 KB
  • Fizinių pratimų įtaka nėščiūjų organizmui
    9 - 3 balsai (-ų)
Fizinių pratimų įtaka nėščiūjų organizmui. (2013 m. Balandžio 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/fiziniu-pratimu-itaka-nesciuju-organizmui.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 11:49