Fiziologijos paruoštukas


Motorinis vienetas. Motorine sistemos funkciniai. Fiziologijos konspektas sensorinė sistema. Sensorinė sistema. Skersaruozio raumens mechanizmas. Nervu sistemos fiziologija referatas. Skersaruoziu raumenu susitraukimas. Cns funkcines organizacijos principai. Skersaruoziu raumenu inervacija. Motorinė sistema mokslo baze.

Biologijos Špera. Aud. Dirglumas. Memb. Potencialai. Refleksas. Jo lankas. Refl. Klasif. Reflek. Ns reikšmė ir f-nė organizacija. Sinapsės. Nervinio signalo perdavimas, reikšmė. Nervinių centrų savybės. Vegetac. Nervų sistemos f-jos. Simpatinės ir parasimatinės vegetacinės nervų sistemos dalys, jų f-jos. Vegetacinių f-jų refleksiniai centrai, jų įtaka vegetacinių f-jų reguliavimui. Skersaruožiai ir lygieji raume nys, jų sandara ir inervacija. Skersaruožių ir lygiųjų raumenų susitraukimo ir atsipalaidavimo mechanizmas. Pavienis ir tetaninis skersaruožių raumenų susitraukimas. Motorinė sistema. Motorinis vienetas, funkciniai motorinių vienetų tipai. Nugaros smegenų vaidmuo motoriniuose ir vegetaciniuose refleksuose. Išcentrinis nugaros smegenų valdymas. Smegenėlių f-jos. Smegenų pusrutulių pamato mazgų f-jos. Smegenų pusrutulių žievės reikšmė motorinėje sistemoje. Smegenų žievės funkcinė organizacija. Asociacinės žievės f-jos. Kalba. Kalbos sutrikimai. Mokymasis ir atmintis. Atm. Rūšys atmint. Sutrikimai. Motyvacija ir elgesys. Emocijos ir limbine sistema. Miegas. M. Rūšys. M. Mechanizmas. Jutimai. Infor. Priėmimo ir apdorojimo prc. Rega. Tinklaine. Akiu judesiai. Klausa. Uosle ir skonis. Hormonine org. F- ne reguliacija. Pagubusio-hipofizės sistema. Hipofize. Antinksciu hormonai. Kasos endokrinine funkcija. Skydliauke. Vyriski lytiniai hormonai. Moteriski lytiniai hormonai. Neuroendokrinine moters lytinio ciklo reguliacija.


Pagr. nervų sistemos f-jos:1. Dirginimų patenkančių į organizmą iš išorės ir organizmo vidinės terpės analizė. 2.Atsakomųjų reakcijų, pritaikančių organizmą prie besikeičiančių aplinkos sąlygų organizavimas. Nervų sistemos veikla yra vykdoma refleksiškai. Refleksinė veikla pasireiškia:1.Dirginimų priėmimu. 2.Dirginimų apdirbi mu. 3.Informacijos, gautos dirginimo metu, saugojimu. 4.Infor macijos panaudojimu gyvenimo eigoje. Funkcinė organizacija. Žmogaus NS sudaro:CNS ir PNS. PNS yra skirstoma į somatinę ir vegetacinę. PNS somatinė dalis įnervuoja skersaruožius griaučių raum. Vegetacinė PNS dalis įnervuoja lygiuosius raum., širdį ir liaukas. Vegetacin. inervacija – nevalinga ir jos valdyti negalime. Motoriniais ir judinamaisiais nervais impulsai perduodami skersar. ir lygiems raumen. Sekreciniais nervais impulsai perduodami liaukoms ir skatina gaminti sekretą. Tokius nervus turi visos liaukos (prakaito, seilių, kasos ir kt.). Slopinamųjų nervų poveikyje yra slopinama raum veikla arba liaukų sekrecija. Trofiniai (mitybiniai) nervai tvarko organų, audinių medž. Apykaitą, mitybą ir augimą. Sensoriniai (jaučiamieji) – tai uoslės, regėjimo, klausos, skonio nervai. Sensibiliniais (juntamieji) nervais priimamas odos dirginimas, šiluma, šaltis, lietimas. Propriorecepciniais nervais impulsai į centrą keliauja iš raum ir sąnarių. Interorecepciniais nervais impulsai nešami iš vidaus organų ir kraujagyslių.

  • Biologija Šperos
  • 2013 m.
  • Karolina
  • 6 puslapiai (7169 žodžiai)
  • Biologijos šperos
  • Microsoft Word 43 KB
  • Fiziologijos paruoštukas
    10 - 3 balsai (-ų)
Fiziologijos paruoštukas. (2013 m. Sausio 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/fiziologijos-paruostukas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:27